Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok, ilyenkor ki...

Mit gondoltok, ilyenkor ki menjen GYES-re? Nehéz kérdés mert még csak a környezetemben sem volt szerencsém tapasztalni.

Figyelt kérdés

Párom havi 60-70 ezerért dolgozik egy gyárba.

Én pultos vagyok, havi 120 ezerért. Éjjel nincs meló, csak napközben.


2 éven belül szeretnénk már gyereket. Felmerült bennem, hogy inkább neki kéne GYES-re menni, mivel én többet keresek. Viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy kibírnék e annyi időt a gyerekem nélkül... Vagy hogy szülés után egy nő képes rögtön beállni dolgozni? Nem fáj pl.: a varrat, vagy nem folyik e túlságosan a tej, stb.


Ugyan akkor jónak látnám, ha én reggel lefejném maga, és nap közbe párom etethetné majd a kicsit, mert akkor nyilván még közelebb kerülhetnének egymáshoz.


Elsősorban tapasztalatokat várnék, de bármilyen vélemény érdekel. Előre is köszönöm.


2013. jún. 14. 19:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg olyat lehet e, hogy az első fél évbe pl én megyek GYES-re, majd visszaállok dolgozni és ő megy?
2013. jún. 14. 19:21
 2/14 anonim ***** válasza:

Először TGYÁS-t fogsz kapni fél évig, utána GYED-et, mindkettőt a fizetés alapján számolják, GYED a gyerek 2 éves koráig jár. Utána van GYES.

Azt nem tudom, hogy lehet-e úgy, hogy előbb te maradsz otthon, mivel ezeket meg kell igényelni.

2013. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egy anya ne maradjon ki gyermeke első napjaiból, éveiből. Kihagyhatatlan csoda!

Mi lenne, ha első évben te lennél gyeden, aztán gyesre, meg a páros menne?

2013. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A párod addig képezze magát, keressen egy normális állást, ha kell menjen ki külföldre, tanuljon nyelvet.
2013. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Az unokatesóméknál egy ilyen akciónak válás lett a vége, mert felcserélődtek a nemi szerepek, és a pasi nem bírta, hogy eltartják.
2013. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Először rendezzétek az életet, és után a jöhet a gyerek.
2013. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1.Igen, lehet megosztottan gyedre menni, de először szülési szabadság jár fél évig. Hallottam már olyanról, aki már ekkor visszament dolgozni (1 hónaőp után :/), de ezt nagyon-nagyon nem ajánlom, ráadásul TGYÁS-t csak te kaphatsz, apa nem.


2. Utána jár a baba 2 éves koráig gyed. Ezt apa is igényelheti, illetve lehet megosztva is. Szerintem ha még szopizik a baba, akkor maradj vele te, utána átveszi apa


3. A pénzügyek fontosak, pláne ha már egy babát is el kell tartani, de az elsődleges akkor is az, hogy lelkileg hogy bírnátok, párodnak tetszene e a szitu.


4. A gyes a baba 2 éves kora után jár, ha még otthon marad valamelyikőtök... de az már nagyon kicsi összeg én nem vállalnám be, annyi idősen már elvan a baba oviban.

2013. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bölcsiben... bocsi :)
2013. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Kihagyhatatlan csoda! "


Egy apának is.

2013. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a szitu. Én többet kerestem/keresek, mint a párom, de ettől függetlenül én nem vállaltam be, hogy ő maradjon itthon a gyerekkel. Alapjáraton ugye ahogy már leírták a TGyást CSAK te kaphatod, utána a gyedet már Apa is. Én két éves korában visszamentem dolgozni, addig otthon voltam, inkább beosztottuk ami volt. 2 évesen nagymama átvette a gyest, mi gy jártunk anyagilag a legjobban.

Feltételezem pultosként 12 órázni szoktál. Egy reggel nem tudsz annyit lefejni, hogy az egész napra elegendő legyen! Így napközben is fejned kéne, ezt megtudnád oldani? Vagy tápszeres lenne a baba.

2013. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!