Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igényelheti valaki a gyest ha...

Igényelheti valaki a gyest ha én vissza megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
-Szeptembertől elkezdem letölteni a felhalmozott szabikat januártól megyek vissza dolgozni.A kislányom még csak két és fél éves lesz szeptemberben ,megy oviba.A kérdésem hogy a gyest a gyerkőc három éves koráig a családon belül igénybe veheti valaki?Másik kérdésem Ha egyszer megszüntetem a gyest de fel kell mondjak a munkahelyemen és még nincs a gyerek három éves újra igényelhetem én?Köszönöm a válaszokat
2013. jún. 27. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Igényelheti a gyermek apja is a gyest, de csak heti 30 órában dolgozhat akkor.

Illetve nyugdíjas nagyszülő is igényelheti a gyest, de ebben az esetben a nagyszülő nem dolgozhat semmit és a gyereket nem lehet nappali ellátást biztosító intézményben elhelyezni, amíg be nem tölti a 3. évét! Vagyis, ha nyugdíjas nagyszülő igényli a gyest a kislányod után, akkor szeptemberben nem mehet óvodába, de bölcsődébe sem, mert nem töltötte be a hármat, mint írtad 2 és fél éves lesz. Ha viszont a lányod apja igényli a gyest, akkor mehet oviba, de csak heti 30 órát dolgozhat.

Ha eljössz a munkahelyedről és nem dolgozol, akkor igényelheted újból a gyest, de akkor nem mehetsz álláskeresési segélyre!

2013. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Miért mész vissza ennyivel előbb? Mert ált. úgy szokott lenni, hogy lejár a GYES, utánna letöltöd a maradék szabikat, és ez után veszed fel a munkát.

Nagymami is igénybe veheti, de csak akkor, ha a saját háztartásában van a gyerkőc.

2013. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó nem kell saját háztartás, csak életszerűnek kell lennie. Szóval a gyerek nem lakhat Szegeden míg a mama Győrbe, mert az egyértelmű hazugság. Ha a nagyi megy gyes-re nem mehet oviba és csak nyugdíjas nagyi mehet gyes-re.
2013. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2013. jún. 28. 15:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló a válasz nagyon egyszerű nagyon kevés az a 26000 forint gyes amit kapok:)
2013. jún. 28. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!