Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyedemet hogy fogják ki számolni?

Gyedemet hogy fogják ki számolni?

Figyelt kérdés
október 19 tgyáson vagyok utána gyeden. azt tudom hogy a tavalyi évet veszik idén figyelembe de miből számolják a jövő évit? ebben az évben táppénzen voltam szüléig. első babás vagyok.

2013. júl. 18. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyedet egyszer állapítják meg, átszámolni csak akkor számolják át, ha a béred több volt, mint a jelenlegi minimálbér duplája, és emelkedik a minimálbér. Ha nem volt több, akkor egy alkalommal megállapítják és a jogosultsági időn belül annyit kapsz végig.


A te esetedben nem számít, hogy idén táppénzen voltál, mert a gyed alapja is 2012 lesz - ugyanaz lesz a gyed alapod, mint ami a tgyás alap volt - tehát nagyjából 10%-al kapsz kevesebbet, mint tgyást.

2013. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor az se számít hogy 2012-ben 2szer emelkedett az órabérem?
2013. júl. 18. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért ne számítana? Hiszen az emelt összegű órabér alapján kaptál fizetést. Úgy állapítják meg a gyeded összegét, ahogy a tgyásét állapították meg. Abba is az emelt összegű béred számított bele. Ha idén emelkedett az órabéred, akkor az nem számít.
2013. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tavaly év elején és augusztusban emelkedett az órabérem. akkor az augusztusi órabéremet veszik figyelembe? mert nekem azt mondták odabent hogy a tgyáshoz még az év elei órabéremet vették figyelembe.
2013. júl. 18. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Átlagot számolnak!
2013. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!