Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnénk második babát. Úgy...

Szeretnénk második babát. Úgy tervezzük hogy mire az első betölti a 2 évet addigra jó lenne ha megszületne a második. Annyit olvastam hogy már nem vagyok tisztába hogy mennyi tgyást vagy gyedet kapok 2. után?

Figyelt kérdés
Határozatlan szerződésem van.El kellene mennem táppénzre terhesség alatt
2013. júl. 21. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az elsővel gyes-en vagy akkor jobban megéri ha elmész táppénzre és a nagyi meg megigényelheti a gyest.
2013. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze ha a nagyi nyugdíjas vagy nincs munkája.
2013. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a 2 gyerek születése közt nem mész vissza dolgozni és nem lesz 180 bérezett napod, akkor a tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, a gyed alapja pedig ugyanaz, mint a tgyás alapja, vagyis szintén a szerződés szerinti béred.

De ha az első gyerekeddel elmész gyesre, de még nem szülsz meg vagy még nem vagy terhes és több mint 180 napot leszel gyesen, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

2013. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt is mondták hogy ha gyed alatt szülök akkor a tgyás és a gyed is marad ugyan annyi a második babával is illetve azt is amit az előző hozzászóló írt!
2013. júl. 22. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!