Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 gyerekes szülők, akiknek...

3 gyerekes szülők, akiknek nem minimálbér a bejelentett jövedelmük, milyen kedvezményeket kaptok a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Sajnos ott tart az ember, hogy vagy 1 v. 3 gyerek, mert kettőt nehéz lesz felnevelni úgy, hogy semmilyen támogatást nem kapunk, mivel senki nem beteg, házasok vagyunk és mind a ketten bejelentett közalkalmazotti bérrel rendelkezünk. Fekete jövedelmünk nincs - a vállalkozók gyermekeinek szinte mindenféle segély, kedvezmény jár - meg apának a 10 millás autó, stb...

Szóval gondolkozunk 3. gyerkőcön, leírnátok 3 gyereknél, suli, ovi étkezés, szoctám, vagy könyvkedvezmény, nyaralás adókedv stb... szóval mindent ami eszetekbe jut?

Nem csak emiatt gondolkozunk még egy gyerkőcön, de hát ez is elgondolkodtató... Vagy váljunk el papíron?


2013. aug. 10. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

A 3. baba még csak úton van, úgyhogy azt írom amit eddig kapunk, vagy tudom, hogy kapni fogunk.

A férjem fizetését nagyon megdobta a családi adókedvezmény. Mi neki kértünk mindent, ha lesz fent maradó kedvezmény akkor majd adóbevalláskor megigénylem én. Mivel változó a fizetése, van hogy a teljes 99.000 Ft-ot ki tudjuk használni és még marad is adóköteles jövedelme, de van hogy nem éri el a felső határt.

A csp 56.000 Ft lesz.

Ovis, iskolás étkeztetés féláron.

Tankönyvek ha jól tudom ingyenesek, de nálunk még a legnagyobbnak is van 2 éve az oviból, így azt még nem érdeklődtem meg.

Önkormányzati, szociális támogatás az 1 főre jutó magas jövedelmünk miatt nem fog járni.

Nyaralásra lehet pályázni. Pár nap belföldön, némi saját hozzájárulással.

Sok helyen van nagycsaládos kedvezmény belépőkből.

Ha mindenki utazik, akkor 90%-os kedvezmény a vonaton és a távolsági buszokon.

2013. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
A családi 48000
2013. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%
Én ugy tudom hogy az étkezés is 100% ban térítik
2013. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Az étkezés 50%, gáz ár támogatás,nekünk 1 havi gáz számlát jelent.Idén Erzsébet programmal voltunk nyaralni 15000ft-ot kellett fizetnünk,ezért 5nap 4 éjszakát voltunk Balatongyörökön teljes ellátással,nagyon szuper volt.Tankönyvek ingyenes.
2013. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!