Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol tudok pontosan utánanézni/...

Hol tudok pontosan utánanézni/kérdezni, hogy mikre vagyok jogosult? Mert egyik helyről azt hallom hogy csak gyes meg családi, a másik helyről, hogy tgyás és gyed is jár.

Figyelt kérdés
2010 óta van bejelentett állásom heti 20 órában és ezért nem vagyok benne biztos hogy mit igényelhetek és mit nem.
2013. aug. 12. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 2010 óta dolgozol folyamatosan és szüléskor is lesz bejelentett munkahelyed, akkor tgyás és gyed fog járni. Az nem számít, hogy heti 20 órás vagy, ugyanúgy jár a tgyás és gyed és ugyanúgy 365 biztosított nap kell hozzá.

Annak kellene utánajárni, hogy összegben melyik lenne a több, a gyed vagy a gyes-e. Vagyis, a bruttó átlagbéred 70%-a az alap a tgyásnak és a gyednek. A tgyásból csak adót vonnak, a gyedből adó mellett nyugdíjjárulékot is. Ezek levonása után, ha több marad, mint 25.600 Ft, akkor tgyást és gyedet jobban megéri neked igényelni, mint gyest.

2013. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

és akkor most mit mikor is kell igényelnem? a tgyást tudom hogy 28 nappal a szülés időpontja előtt már lehet, aztán egyszerre szülés után az anyaságit és a családit és a többit? első babám, még csak ismerősöm sincs aki tudna segíteni ebben, szóval most nagyon butának érzem magam

kalkulátor szerint amúgy a gyed egy 10-essel több, ha érvényesítem a családi adókedvezményt, de én legkorábban 1 év után, legkésőbb gyed után szeretnék visszamenni dolgozni

2013. aug. 12. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!