Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a kisfiam 2 éves, most...

Zsu Ko kérdése:

Ha a kisfiam 2 éves, most megyünk vizsgálatokra, és bebizonyosodik a tejfehérje allergia, akkor Ő fogja kapni az emelt összegű családi pótlékot? Ha igen, vajon lehet visszamenőleg is kapni?

Figyelt kérdés
Ha a kisfiam 2 éves, (de kicsi kora óta próbáljuk kideríteni, hogy mire érzékeny,) most megyünk vizsgálatokra, és bebizonyosodik a tejfehérje allergia, akkor Ő fogja kapni az emelt összegű családi pótlékot? Ha igen, vajon lehet visszamenőleg is kapni?

2013. aug. 25. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
visszamenőleg max 2 hónapot adnak
2013. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ennél a "betegségnél" lehet igényelni emeltszintüt?
2013. aug. 25. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen kapni fogjátok, nekünk is ez van 2hónapra visszamenőleg adják de kb viszgálati eredmények is elhuzodnak eddig!
2013. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
jajj bocsi "vizsgálati"! Ja és a pulmonológus doki nem irta meg nekünk mi a gasztroenterológiára kerültünk durva tünetek miatt!
2013. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerinted hol kezdjem a vizsgálatokat? Allergológia, vagy gasztro, de hallottam olyat is, hogy van olyan vizsgálat is, hogy anyagcsere betegségek.
2013. aug. 25. 13:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi az allergián kezdtük,megcsinálták a karján a vizsgálatot szerintem jó ott kezdeni mert nekünk még más is kiderült! Aztán ha megvan az eredmény és kimutaták a tejfehérje allergiát kérsz egy beutalót a körzetistől a gasztrora,nálunk a pulmono és a gaszrodokik nincsenek jóban igy tovább nem küldenek ezt nekem kellett intézni! A gaszton elküldenek vérvételre na ott nekünk nem mutatta a tejfehérje érzékenységet viszont az allergiapapiron igen aztán volt egy tejcukor vizsgálat illetve egy liszérzékenység és mikor minden papir eredmény megvolt ezután mehetsz a kincstárba! De lehet ahol laksz az allergiadokitól is elég a papir ezt meg kell kérdezned! Illetve miélőtt elindultok az államkincstártól kérj ilyen kék papirt amin a dokik igazolják a betegséget az legyen nálad hogy ne kelljen 2x szaladozni!
2013. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Erről az anyagcsere tesztről nem tudok mit mondani nekünk nem volt
2013. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen tünetei vannak a kisfiadnak?
2013. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológia. KEttős vak terhelés van, 3 hét eltéréssel. Választani kell két por közül, feloldani vízzel, a felét a kórházban, a másik felét 2 napig otthon meginni. A másik oldatot 3 héttel később ugyanígy. HA már a kórházban erős vmi tünet, akkor benntartanak 2 éjszakára. Feljegyezni a tüneteket és a végén elmondani, szerinted melyik volt a tejes oldat. Ha eltalálod, adják a papírt, azzal bemész a MÁK-hoz, és megkapod az emelt családit, az utazásikedvezményt és a közgyógy igazolványt (ha kell vmi gyógyszer, gyógytápszer a gyereknek)


2 hónapra visszamenőleg küldenek családi pótlékot.

2013. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De jó járkálós ez... :S Köszi.

Pár hetesen ekcéma szerű bőrkiütése lett a kisfiamnak, utána pár hónapra rá elkezdtünk gondolkozni, h mivel Ő anyatejes volt, és én ettem sajtot, az csapta ki a bőrét. Ahogy nem ettem sajtot, nem is volt semmi baja. Aztán kb 1 évesen kezdtük a tejtermékeket adni a kisfiamnak, a sajtok kivételével, mert ha 1 picike falatot is evett, rögtön kijöttek a pöttyök. Viszont már majdnem 1 éve nagyon nagyon büdös a kakija, és nagyon krémes állagú. A doki akire nemrég váltottunk, kérte, hogy írjam le, hogy miket eszik a gyerek, vezettem a naplót 3 hétig, és ebből vonta le. Hogy tejfehérje allergia áll a háttérben. Ráadásul a férjem családjában 3an is érzékenyek a tejtermékekre, de nem olyan fokban, mint a kisfiam.

2013. aug. 25. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!