Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék felmondani a munkahe...

Wywyen2 kérdése:

Szeretnék felmondani a munkahelyemen. Jelenleg GyED-et kapok. Mire számithatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnék felmondani a mukahelyemen,jelenleg GyED-et kapok 2013 novemberrel bezárólag,utána 1 évig még Gyes-t kaphatok.Viszont találtam egy jobb állást. A férjemhez kiköltöztünk a Kisfiúnkal aki 2 éves korától bölcsis lesz itt,Én pedig itt szeretnék tovább dolgozni, novemberben már munkába állnék.Van még egy kis csvar tanulmányi szerződést irtam alá miszerint tartozok a munkáltatómnak 2 évvel cserébe hogy támogatták a munka melletti tanulmányaimat,melyből kb. 7-8 hónapot dolgoztam le,utána beteg szabadságon voltam még nem született meg a Kisfúnk.Ugy tudom a Gyed időszaka belevonható a tanulmányi szerződésbe.Tudtok ebben segiteni,mire számithatok?
2013. szept. 24. 14:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat kimaradt hogy külföldön vagyunk,kiköltöztünk külföldre.
2013. szept. 24. 14:37
 2/4 anonim válasza:

A rendes felmondást nem tudom hogy van szülési szabadság esetén. Alap esetben 1 hónap, életkortól függően esetleg plusz valamennyi idő. Javaslom a munka törvénykönyvében megnézni az ide vonatkozó részt. Ha magyar munkáltatónál dolgoztál akkor a magyarban ( [link] ha külföldön, akkor a külföldiben.

A tanulmányi szerződésben meg szerintem benne kell lennie, hogy szerződésszegés esetén mit kell csinálni. Ha x év alatt kifizettek neked tandíjra y összeget, akkor ha a szerződés lejárta előtt eljössz a cégtől, vissza kell fizetni a pénzt, és a kamatait. Ha ledolgoztál z időt belőle, akkor esetleg lehet valami kedvezmény. Mondom el kell olvasni a konkrét szöveget. Csak tudod, hogy mit írtál alá, legalább nagyjából. (Bár én még a büdös életbe nem láttam ilyen szerződést.)

2013. szept. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi,utána nézek. A tanulmányi szerzodésben nincs külön tétel a terhességre,gyermek ápolásra vonatkozóan,ez csak azért fontos kerdes mert nem tudom biztosan ez alatt az idöszak alatt hogyan járnak el ilyen esetben. Mikor köttetett a szerződés még a kanyarba sem volt a gyerek téma,sőt kifejezetten ugy állt a helyzet hogy még jó ideig várat magára.
2013. szept. 28. 23:32
 4/4 anonim válasza:
van egy oldal, a jogpontplusz.hu. ott meg tudod nézni hogy hol és mikor van ingyenes munkaügyi jogtanács. Nekem sokat segített a munkaügyi jogászuk. Lehet telefonon is érdeklődni, hogy mit tudsz csinálni, telefonszámot is találsz fenn. Egy próbát megér! Sok sikert az "új élethez" ! üdv: dóri
2013. szept. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!