Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nemeto-ban hogy mondjäk a...

Nemeto-ban hogy mondjäk a tgyäs-t, az 1xi anyasägi segelyt, hol kell igenyelni, es a kindergeldet is, valamint a lakastamogatast?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

- Ha az anya munkaviszonya terhesség ideje alatt megszűnik, akkor napi 13 Eurót folyósít a biztosító.


- Ha az anya családi alapon biztosított és részmunkaidőben dolgozik, akkor egy összegben jogosult 210 Euróra.


- Ha az anyának magánbiztosítása van vagy nem rendelkezik biztosítással, akkor szintén egy összegben jogosult 210 Euróra.


- A biztosítást nem muszáj az AOK - nál kötni, lényeg, hogy állami biztosítónál legyen az anya biztosítva. Viszont érdemes az AOK - t választani.


- Azt nem tudom, hogy lehet - e egyszerre igényelni az itteni Mutterschaftsgeldet és az otthoni egyszeri anyasági támogatást. Erre rá kell kérdezni a biztosítónál. Azt biztosan tudom, hogy a családi pótlékot csak az egyik helyen lehet egyszerre igényelni, párhuzamosan a két országban nem.


- A lakástámogatást ( Wohngeld ) a lakóhely szerinti Rathauson lehet igényelni.

2013. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy a Mutterschaftsgeld csak akkor igényelhető, ha az igénylő a terhesség kezdetekor munkaviszonyban állt Németországban.
2013. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, remélem sikerül végigjárnom ezt az egész szövevényes utat.

a napi 13 eur jobban hangzik, amiről korábban írtad, hogy szülés előtt 6 hét, után 8 hétig jár, mint az egyösszegű 210 eur, tehát nem érdemes dolgozni...? (csak mert a terhesség alatt szűnik meg a munkaviszonyom, szóval ne keressek másikat.. a munkanélküli, vagy hasonló segélyek miatt gondolom biztosított maradok. Amúgy a terhesség kezdetekor már dolgoztam.)

2013. okt. 18. 09:03
 14/15 A kérdező kommentje:

annyit megtudtam most a MÁK-tól, hogy lehet egyszerre igényelni mindkét országban az egyszeri anyaságit és mutterschaftsgeldet is


köszi eddig is a segítséged

2013. okt. 18. 10:56
 15/15 anonim ***** válasza:
A munkanélküli segély ( Arbeitslosengeld ) akkor jár, ha a munkanélkülivé válás előtti 2 évben minimum 1 év munkaviszonya volt az igénylőnek. A munkanélküli segély alapja az utolsó munkabér 60 %-a, ebből vonják le a járulékokat. A segély utalásának időtartama a munkaviszony idejétől függ, legfeljebb 1 év. Természetesen a biztosítás a munkanélküli ideje alatt is megmarad. Munkanélküli segélyt az Arbeitsagenturnál kell igényelni.
2013. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!