Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kistesót tervezünk, jól...

Kistesót tervezünk, jól számoltam?

Figyelt kérdés

2011.02.10 és 2012.06.16 között dolgoztam br 200 e Ft-ért (közben volt még 4 táppénzes napom is) utána megszületett a második baba. Gyedem 2014. 04. 17-ig tart.

Terveink szerint 2014 nyarán esnék teherbe.


Számításaim szerint legkésőbb 2014. október 12-én kell megkezdenem a táppénzt ( 179 naptári napi gyes ), hogy az ellátásaim a következőképpen alakuljanak (a nettó összegeket írom):


táppénz ~100e Ft

tgyás ~110e Ft

gyed ~100e Ft


(családi adókedvezményt apa venné igénybe)


Jól számoltam?


Előre is köszi a választ.



2013. okt. 15. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A táppénzed alapja az lenne, ami a gyeded alapja volt, ha nem mész vissza 180 napot dolgozni.

A tgyás alapja max. a minimálbér kétszeresének a 70%a, ha nem mész vissza dolgozni 180 napot, vagyis annyi, mint most a max. gyed. Ha a minimálbér megemelkedik, akkor nem biztos, hogy megjár majd a minimálbér kétszeresének a 70%-a. Ha nem éri el a bruttód a minimálbér kétszeresét, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás alapja.

A gyeded, ha a szerződés szerinti béred eléri a minimálbér kétszeresét, akkor annak a 70%-a lesz, ha nem éri el, akkor a szerződés szerinti béred 70%-a lesz.

2013. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2013. okt. 17. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!