Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Már teljesen tanácstalan...

Már teljesen tanácstalan vagyok! Akkor nekem most járni fog gyed, vagy sem? A főnököm alám tud tenni? A gyed alatt szükség van munkaviszonyra?

Figyelt kérdés

Ha pl szülés után 1 héttel felmondok/eljövök (kozos megegyezéssel), attól még jár gyed?


Nagyon összetett a dolog.. Egyetemre járok levelezőn, jövőre leszek végzős, mellette pedig dolgozok. Jövő tavasszal fogok szülni, és lesz bőven 365 biztosított napom, de nem folyamatos.. Én eddig úgy tudtam, h a szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított nap.. De egyik kolleganőm azt mondta, hogy szerinte folyamatosnak kell lennie annak 365 napnak.

Ha nem folyamatos, akkor nem jár gyed?

A másik dolog, hogy olyan munkát végzek, amit nem lehet csinálni majd nagy pocival. A főnököm még nem tudja, h babát várok, de lassan el kell neki mondanom, mert kezd látszani a pocakom. Félek, hogy ha elmondom neki, h babát várok, akkor elküld. Ő is le fogja vágni, h sokáig már nem fogok tudni dolgozni, max 3-4 hónapig, utána pedig el kéne mennem táppénzre.. Amit neki esze ágában sincs fizetni. Semmit nem fizet nekünk, még az eü alkalmasságit sem. A munkaviszony viszont kell nekem legalább a szülésig, szintén a gyed miatt..


Mit tehetnék? Van valami megoldás? Hogy a főnök se utáljon, de én is megkapjam a gyedet? Tudom, hogy ha írásban jelentem be a terhességem, akkor elvileg nem küldhet el, de azt sem akarom, hogy kiutáljon emiatt abban a néhány hónapban.. és gyomorideggel kelljen nap mint nap bemennem.. Az most nem tenne jót.. :( olyan tanácstalan vagyok!



2013. nov. 2. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha pl szülés után 1 héttel felmondok/eljövök (kozos megegyezéssel), attól még jár gyed? "


Akkor meltanyossagi gyedet lehet igenyelni. Bar baromsag lenne felmondani, semmi ertelme nincs.



"Én eddig úgy tudtam, h a szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított nap.. De egyik kolleganőm azt mondta, hogy szerinte folyamatosnak kell lennie annak 365 napnak."


Az a lenyeg, hogy 30 napnal hosszabb szunet ne legyen a munkaviszonyok kozott.



"Félek, hogy ha elmondom neki, h babát várok, akkor elküld. "

Ha nem probaidon vagy, akkor a varandossag tenyenek kozlesetol kezdve felmondasi vedelem alatt allsz, tehat o nem kuldhet el. Te meg nem irsz ala kozosmegegyezest es kesz. A munkaviszonyodat vagy rendkivuli felmondassal szuntetheti meg innentol, amit megsziv, ha indokolatlan, mert mehetsz a munkaugyi birosagra, vagy siman megszunik, ha hatarozott ideju szerzodesed van - akkor nem tudsz mit tenni.


Kiutalni kiutalhat, te meg siman elmehetsz tappenzre holnaptol es maris nem kell bejarni.

2013. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben jártam a sulit leszámítva...

Ne mondj fel..se közös megyegyezéssel..sehogyan...

ne tegyél magad alá..hisz az sem utolsó szempont hogy most mi a lényeg..neki legyen jó vagy majd anyagilag neked...

Szerintem is járható út hogy beadod a papírt 1-2 mondatban..semmi esetre sem szóban!!!írásban csak is!!!Hogy ez úton tudatom a munkáltatóval,hogy jelenleg babát várok..kérem ennek figyelembe,ill tudomásul vételét!!2 példány..és egyet dátumozva aláiratni valamelyik főnököddel...onnantól nem rúghat ki...

a másik..ha úgy érzed e miatt útál meg mert anyagilag majd fizet utánad..és ellehetetleníti a minden napjaid..menj táppénzre,..de a dokid ki is ír 9es kóddal veszélyeztetettnek ha elmondod mit dolgozol emelsz..néha fáj a pocid emiatt...

és akkor ennyi...

nálunk is ilyen anyagias a főnök..csak 4 órára jelentett be..valamint szívja a fogát hogy fizethet majd utánam..ez van..ha nem tud az ember örömében osztozni és belenyugodni..akkor nem kell egymást látnunk sem..ennyit nem ér meg..így lett táppénz..bár nálam előző terhességből kifolyólag is indokolt volt....

Jó babavárást neked

2013. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja igen..

és 2 év a gyed..az idő alatt van időd másik munkát is keresni ha nem változik a hozzáállásuk a dologhoz..Én sem szándékozom ide visszamenni..ne stresszelj ezen ki mit mond..csak a babával és magaddal foglalkozz..hidd el nem éri meg én tudom...

2013. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha bejelented hogy terhes vagy nem küldhet el.

Közöst SOHA ne írj alá

csak akkor jár a gyed ha szüléskor munkaviszonyod van,lehetsz táppénzen

2013. nov. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!