Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha táppénzre megyek akkor a...

Ha táppénzre megyek akkor a munkáltatómnak kell utánam fizetni valamit? Valami első pár napot ők fizetik, vagy nincs így?

Figyelt kérdés
Ezt mondták nekem tegnap(családtag).De én nem halottam még ilyenről.Kismama vagyok,és táppénzre szeretnék menni.

2013. nov. 3. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kismama vagy és 9-es kóddal írnak táppénzre, akkor nem kell az első 15 napot fizetnie
2013. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Évente 15 nap betegszabadság jár, ezt a munkáltató fizeti, és ez az, ami veszélyeztetett terhesség esetén nincs, az azonnal táppénzzel indul. De nem minden kismama megy veszélyeztetettként táppénzre... van, akit más dg-sal vesz a ho tp-állományba, szóval nem lehet kijelenteni, hogy kismamának nem jár, mert nem a kismamaság, hanem a tp papírra írt kód a döntő.


Illetve a táppénz harmadát is a munkáltató fizeti.

2013. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!