Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor mit kapok? És hogyan?

Mikor mit kapok? És hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 Év múlva gyereket tervezünk. Szeretném tudni hogy mennyit kell dolgoznom hogy kapjak támogatásokat a terhesség ideje alatt és a szülés után. Mit meddig és mennyit kapok? Mennyi munkaviszony kell hozzá? Kirúghatnak ha terhes vagyok? Mi van akkor ha nincs meg a minimális munkaviszony akkor mennyi támogatást kapok 1 hónapban?

Ha papíron jelentem be a munkahelyemen hogy terhes vagyok teljesen védett vagyok a kirúgástól a terhesség teljes ideje alatt? Ha 7 hónaposan megyek táppénzre akkor se rúghat ki? előre is köszönöm a válaszokat.



2013. nov. 13. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Élőszőr keres egy munkahelyet mert az is lehet egy év is, és minden változó és eset függő. Minimum 1.évet kell dolgoznod és élőmunkaviszonnyal kell rendelkezned szüléskor.

Ha próbaidőn vagy vagy lejár a szerződésed azt nem kötelesek meghosszabbítani így igen.

Ha nincs egy év munkaviszonyod akkor csak gyest jár ami havi 25 ezer, ami egy kisgyerek mellett semmi.

2013. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van munkahelyem már 6 hónapja be vagyok jelentve rendesen. Ez előtt is volt munkahelyem. A két munka hely között eltelt 3 hónap.
2013. nov. 14. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia.

jelenleg az ellátások így néznek ki:

[link]


a MTK szerint ha az anya bejelenti várandósságát - legyen az 3 hetes terhesség - a rendes felmondásra védett. (határozott idejű szerződés esetén nem védett, illetve próbaidő alatt meg azért nem védett, mert a próbaidős felmondást nem kell indokolni, meg az olyan nem munkaviszony féle dolog még. rendkívülivel azonban felmondhatnak, de az nem olyan egyszerű - a rendkívüli felmondást írásos figyelmeztetéseknek kell megelőznie, és hát elég súlyos dolgok férnek bele - pl. részegen munkavégzés, üzleti titkok kiadása, stb. a csoportos létszámleépítésbe viszont várandós anya is bekerülhet. ennek is vannak feltételei, a csoportos leépítést hivatalosan le kell jelentenie egy cégnek, 3 hónappal korábban, tehát az se derült égből villámcsapás)

a bejelntést megtenni elég szóban is, már megállja a helyét a bíróságon a munkavállaló állítása, hogy szólt, de amúgy ha nagyon necces a helyzet, akkor egy E-MAILT megér!

DE ezek a jogszabályok, juttatások most vannak érvényben! két év múlva változhatnak a dolgok, szóval bármi lehet a jövőben...

ha táppénzre mennél, előtte bökd oda, hogy terhes vagy, mert az a védettség, nem a betegácsi.

ja, szülés után viszont mindenhogyan védett vagy (csoportos leépítés, rendkívüli, próbaidő) talán a hat.idejű szerződés esetén nem, de ugye ha már megszületett a gyerek, akkor megfelelsz minden követelménynek, ami a juttatásokat illeti (amit belinkeltem hivatkozást)

2013. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!