Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igaz lenne, hogy a fő állású...

Igaz lenne, hogy a fő állású anyaságot 28ezerről fel emelik 2014-től 100ezerre?

Figyelt kérdés
Egyik ismerős mondta,szerintem vmit félre értett...
2013. nov. 14. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. A Magyar Államkincstár 2014-ben is a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegével teszi egyenlővé.
2013. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért tennének már ennyire jót a "kisemberrel"??? Most még a dupla gyes-t is ki kell dolgozniuk normálisan,hogy tudják fizetni,mert azt is csak az kapja majd,aki ezek után szül- nekem már esélyem sem lesz rá,mert 4 gyereknél megálltunk.
2013. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haha, utolsó! Pont így vagyok én is 4 gyerekkel..:)
2013. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, majd azok kapják, akik nevelőszülők lesznek, tehát otthonból vesznek ki gyereket.
2013. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyis a cig@nyok, ahol rendszerint az egyik család beadja a kölköt, a koma kiveszi, visszaadják a szülőknek, és felveszik a pénzt.
2013. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lesz annyi. Tudod, miért? Mert van a kevésbé válaszhatóság elve. Azaz a különböző ellátásoknál (gyed,+munkanélküli segély, anyasági), az a lényeg, hogy kevésbé válaszható legyen, azaz anyagilag érje meg jobban munkát keresni.


Ha adnának 100.000-ret, ami kb annyi, mint a minimálbér, akkor kevesebben dolgoznának, (termelnének), és többen mennének anyaságira(azaz csak vennének ki a közösből, de nem tennének bele semmit). Na, ezért nem emelik annyira.

2013. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!