Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezmény, hogy...

A családi adókedvezmény, hogy működik?

Figyelt kérdés
Az értem hogy megigénylem amikor terhes vagy a 90 naptól ,de nem értem hogy irják hogy ügyeljek arra hogy 16% adó legyen de hogy akkor még vagy dolgozok vagy táppénzen leszek na ott hogy nézzem meg a személyi jövedelem adó legyen 16%?Illetve tgyás gyed alatt igényelhető gyes alatt nem ha van munkaviszonyom akkor sem?KInek érdemesebb igényelni nekem vagy a páromnak neki magasabb a jövdeleme? CSak úgy lehet igényelni ha már ő veszi igénybe az adókedvezményt akkkor neki kell majd a csláadi potlékot is? vagy azt igényelhetem én is
2013. nov. 15. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Táppénz, tgyás és gyed alatt igényelhető a családi adókedvezmény, hiszen vonnak belőle adót. Egy gyerek esetén a kedvezmény 10 ezer forint, akkor is, ha több adót fizetsz egy hónapban. Tehát, ha pl. minimálbérre vagy bejelentve, akkor annak az adója kb 15 ezer forint, ebből 10 ezret visszakapsz, 5 ezer megy az államnak. Ha táppénzen, tgyáson vagy gyeden vagy, akkor arra kell figyelni, hogy legyen havi 10 ezer Ft befizetett adód, ez ugye attól függ mennyi a táppénz, tgyás, gyed bruttója. Vagyis, a táppénz, tgyás és gyed bruttójának el kell érnie a 66 ezer forintot legalább, hogy a 10 ezer adókedvezményt tudd érvényesíteni.

Párod a terhességed alatt akkor kérheti az adókedvezményt, ha házasok is vagytok, de ha nem vagytok házasok, akkor a párod csak a gyermek születése után kérheti, addig csak te.

A családi pótlékot mindegy ki igényli, nem függ attól, ki kéri az adókedvezményt.

2013. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmire nem kell figyelned és nem is tudsz figyelni, plusz nem is a te dolgod, hanem a bérszámfejtőé.

HA van adóköteles jövedelmed, akkor annak a buttójából levonnak egy gyerek esetén 62.500,- ft-ot, és csak a maradék összeg után fizeted a 16% személyi jövedelemadót (mert a családi kedvezmény adóalap-kedvezmény). A nyugdíj és egbiztosítást, munkaerőpiacit a teljes bruttó után fizeted.


Ebből adódik, hogy mindegy, ki veszi irgánybe, mert a 62500 16%-a 10ezer ft, akárki kéri, ennyivel nő a nettó bére, ha neked nem lesz ennyi a tgyásod, gyeded alapja, akkor ő kérje, hiszen a minimálbérből is teljes mértékben igénybe vehető.

2013. nov. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!