Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a várható TGYÁS-t?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal szülök, akkor bő másfél éves lesz a munkaviszonyom. Tudtommal a 2013-as átlagbérem lesz az alap. A túlóráim mennyiségét (főleg összegszerűen) nem tudom fejből. Ennek hol tudok utánanézni, hogy éves szinten hány túlórám volt és ez mennyivel emeli az összeget?


Esetleg a bérszámfejtésen tudnak konkrét összeget mondani nekem?


2013. nov. 22. 22:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, ráadásul tavasszal volt béremelés is, gondolom ez bonyolítja a számítást.
2013. nov. 22. 22:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs bérpapírod?Azon ott kell lennie a túlóráknak...és igen a 2013as béred lesz az alap.Az éves béredből vesznek egy átlagot,a Tgyás kb 10ezerrel több,mint a Gyed.Itt egy jó kalkulátor:

[link]

2013. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A TGYÁS kétlem, hogy 10 ezerrel lenne több, mint a GYED. A GYED maximalizált összegű, a TGYÁS nem.

Nagyjából kiszámoltam, saccra legalább a max GYED dupláját kell kapjam. De a pontos összeghez nem tudom, hogyan találok adatokat.

A 12 havi bérpapírt egyenként számoljam át éves szinten?

2013. nov. 23. 08:13
 4/7 A kérdező kommentje:

A fenti kalkulátor a túlórákkal, jutalmakkal, béremeléssel nem számol - ilyen kalkulátorig én is eljutottam.

Az éves összes túlórám mértékét csak tippelni tudom, fejből pontos számot nem tudok.

2013. nov. 23. 08:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontos számok nélkül nem fogod tudni kiszámolni. Január 31-ig meg kell kapd a bevalláshoz a papírokat, azon rajta lesz a teljes évi bruttó jövedelmed, annak a 70%-a lesz a tgyás (kivéve, ha idén kevesebb, mint 180 bérezett napod van - pl. táppénz miatt). Levonás belőle csak 16% szja (vagy kevesebb, ha igénybe veszed az adókedvezményt)
2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már igénybe veszem, betegszabadságom azt hiszem 2 nap volt idén, a többi ledolgozott vagy fizetett szabadság.


Akkor januárig nem is tudom megnézni, mert a decemberi járandóságomat még nem tudom (a túlórákat legalábbis, a fizetésemet tudom).

2013. nov. 23. 23:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a személyügyön (vagy könyvelésen, nem tudom hol dolgozol) rákérdezhetsz :)
2013. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!