Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Könyvelők, hozzáértők! Dolgozh...

Könyvelők, hozzáértők! Dolgozhatok én is GYED mellett?

Figyelt kérdés

Ugye január 1-től bevezetik a gyed extrát, azaz a gyerkőc 1 éves kora után vállalhat munkát az anyuka. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez csak a 2014-ben született babákra érvénye, vagy a már most gyed-en lévő anyuka is dolgozhat?


Az én fiam másfél éves és januártól akkor esetleg vállalhatnék én is munkát a gyed mellett? Vagy ez rám ne vonatkozik?

(férjem vállalkozásában dolgoznék)



2013. dec. 8. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még sajnos csak javaslat volt..dec. közepén talán már törvény is lesz amiből már ki fog derülni:) Egyenlőre még nincs miből utána nézni mert csak javaslat!!Én is várom mert januárban szülök és nem mindegy dupla pénzt kapok-e vagy sem :) Szerintem jövő hét vége felé már ki fog derülni!
2013. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Csak 2014-ben született gyerekre fog vonatkozni, így rád biztos hogy nem.
2013. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hallottam és olvastam ezt is és azt is. Jó lenne pontosat tudni.

(merthogy állítólag diszkriminatív lenne ha xy dolgozhatna gyed alatt, én meg nem, teljesen mindegy mikor született a gyerek)

2013. dec. 8. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Utólagosan nem fog járni. Miért lenne diszkriminatív?

Ilyen alapon akkor az ikres gyes mellet dolgozó is az meg nagyon sok minden.

2013. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg,ha január 1 után mész dolgozni fog járni,de ha pl most decemberben akkor már nem.De ez csak feltevés :)
2013. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sehol nem találok hivatalos dolgot erről. Igen, január után dolgoznék. A férjemnek van egy vállalkozása és oda jelentene be, esetleg egyéni vállalkozó lennék,még nem tudjuk.

Na majd holnap megtudakolom valami hivatalos helyről, mert fórumokon olvastam ezt is azt is, de hát ki tudja hogy az mennyire hiteles.

2013. dec. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!