Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014 február 3. a szülésem...

Stafford kérdése:

2014 február 3. a szülésem várható időpontja. November 29-el megszünt a munkaviszonyom. Elmenjek a szülésig munkanélküli segélyre, hogy biztosítva legyek? Gyedet fogok kapni? A szülést megelőző kettő évben megvolt a 365 napom.

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár gyed, ha a szülés napján van munkaviszonyod, vagy pedig álláskeresési járadékban részesülsz
2013. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Álláskeresésire menj,és egy hónappal a szülés elött már igényelheted a tgyás-t.
2013. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben kapsz GYEDet, ha a szüléskor álláskeresésin leszel. Tehát igen, menj el munkanélkülire.

Megkérdezhetem miért szűnt meg a munkaviszonyod?

2013. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legelső, vagy munkanélkülire mész, vagy fizeted magad után a tb-t, mert ha legközelebb mész vizsgálatra, nem fognak ellátni, vagy kiszámlázzák a vizsgálat árát, mivel nincs biztosításod. (Így jártam 3 hete)

1 év után 1 hónap munkanélküli ellátás jár, szóval ha elmész munkanelkúlire, majd a szülés előtt 28 nappal tgyásra, Kkor jár miden!

2013. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szinte így vagyok!február 20-ra vagyok kiírva és dec. 31.-én lejár a szerződésem.Elmentem a munkanélkülibe,hogy kiszámolják 3 évre mennyi ideig kapom a munkanélkülit.Nekem 90 napot mondtak a te esetedben is ki kell számoltatni!Igen ám,de a szülés időpontjában még nem járhat le a munkanélküli,mert akkor sem kapok t-gyást illetve gyedet.Tehát nálam január 1-től indulhat a munkanélküli és automatikusan fel lesz függesztve február 20.-án és még fennmarad 1 hónapom,amit majd 3 év után igényelhetek.A t-gyást meg kérheted a szülés előtt 28 nappal,de az csak az igénylés,akkor még utalás nem történik csak akkor ha megszülsz.
2013. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!