Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyit fogok kapni második...

Mennyit fogok kapni második gyereknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én arra lennék kíváncsi, hogy a másik gyermek születése esetén miből fogják kiszámolni, hogy mennyi GYED-et kapok, kapunk? Ugyan annyit kapok, minta az előző gyereknél? Vagy másból számolják? pl az előző GYED-ből? Ha most 90ezer gyedet kapok mennyi lesz a másodiknál? Ugyanennyi?

2013. dec. 10. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
ha a 2 gyerek születése között nem mész vissza dolgozni, akkor igen, sajnos ugyanannyit, mint az előzővel.
2013. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát sztem nem megyek vissza,mert akkor 1 évet le kéne dolgozni hogy jól kapjak ugye,úgy éri meg,viszont akkor meg sok lesz köztük és mi csak olyan 2,5-3 év korkülönbséget szeretnék. Az jó lenne amúgy ha ennyit kapnék utána is,ez tökéletes! Tgyásnál meg 100-at kaptam akkor az is annyi maradna? Viszont ha betölti a fiam a 2 évet és már terhes leszek érdemesebb kivenni a szabikat majd táppénzre menni? Hogy ne a gyest kapjam,mert az elég kevés ugye.. És ha ezt így lehet akkor a gyest táppénz mellett kapom a másik gyerekre 3.évben vagy nem? Köszönöm a válaszokat!! :)
2013. dec. 10. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy annyit kapsz, mivel nem mész vissza dolgozni. Legalább 180 napot kellene visszamenj dolgozni, hogy átlagbért számoljanak, amibe beletartozna a prémium, pótlékok, jutalmak és hasonlók, amiből fizettél TB járulékot is.

Ha viszont nem mész vissza dolgozni vagyis nem lesz meg a 180 bérezett napod gyed, gyes vagy táppénz miatt, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyeded alapja is.

Én pl. 10 ezret vesztettem, mikor gyedbe szültem, mert a pótlékaim és prémiumaim lemaradtak a 2. gyerek születésekor, mert nem mentem vissza dolgozni és csak a szerződés szerinti bérem volt az alap. Ez több mint 2 éve volt már. Az első gyerekemnél a tgyás és gyed bruttója átlag 130 ezerre jött ki a plusz juttatásokkal, míg a 2. gyerek születésekor 113 ezer volt csak az alap, mert annyi volt a szerződés szerinti bérem!

2013. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha táppénzre mész, akkor a gyest nem igényelheted. Én most táppénzen vagyok már, de mikor dolgoztam akkor a nagymama nevére igényeltük meg a gyest, mivel teljes munkaidőbe mentem vissza. Így, hogy most táppénzen vagyok a 3. babával, nem kell a gyest lemondjam, mert az a nagymama nevén van!
2013. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az a baj h nehezen jött össze az első baba is,szóval nem tudni hogy mikor esnék teherbe,így muszáj belekezdeni majd a dologba. :( Kedves 3. válaszoló ha a páromnak nincs bejelentett munkahelye akkor ő is igényelheti a gyest?
2013. dec. 10. 15:27
 6/8 anonim ***** válasza:
persze
2013. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb 10.000 forinttal fogsz kevesebbet kapni mindkét ellátásból ha nem mész vissza dolgozni. Én is így jártam.

Nem annyit fogsz kapni, mint az elsőnél.

2013. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha az első baba 2-éves koráig meg is születik a másik, akkor sem kapna ugyanannyit? Én is ebben a cipőben járok. És ha csak 4 órában mennék vissza? Az ront az összegen?
2017. febr. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!