Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben is jar a gyed...

Ilyen esetben is jar a gyed extra?

Figyelt kérdés

A lányom 2,5 lesz januarba, a húga február 4 kornyeken várható.

Én 8 órában dolgozom es senki se veszi igénybe a Gyes-t a családban. Se apa, se nagyi, se senki.

Januar 8-tol TGYAS-on leszek, tp-t egyaltalan nem veszem igénybe.


Az a kérdésem, hogy a GYED extra ilyen esetben is jar?

Marmint január 1-tol igenyelhetem mar a nagylanyom utan a GYES-t a 2.sznapjaig a húgával kapott ellátások melle?

Nem gond, hogy nem 4-6 praban dolgozom, hanem rendesen 8 órában?


Milyen papírokat kell benyujtanom a MAK fele? Es január 1-el mar igenyelhetem is vagy csak a hugi születésének a napjától?


Koszi a segitseget!:))

Kellemes ünnepeket!


2013. dec. 24. 04:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem január 2-án hívd fel a MÁK-ot és kérdezd meg tőlük, hogy jogosult vagy-e rá, mert itt senki sem fog tudni 100%-ik biztos választ adni, mert még nagyon új a GYED Extráról szóló törvény. Egyébként, én azt mondanám, hogy igen, jogosult leszel rá, de biztosat csak az illetékes hivatalt tud mondani. Neked is kellemes ünnepeket!
2013. dec. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen igényelheted!
2013. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, igényelheted, hiszen januártól 8 órás munkaviszony mellett is jár a gyes. Aztán a hugi születésétől igényelheted utána az ellátásokat, a gyes mellé.
2013. dec. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor két ünnep kozt elintézem a mak-ot.
2013. dec. 25. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen jan. 1-től jogosult vagy a 2,5 évesed után a gyesre, mégha eddig senki nem is vette igénybe. Nem kell megvárni a tesó szülését, mert januártól korlátlanul lehet dolgozni gyed és gyes mellett a gyermek 1 éves kora után.
2013. dec. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!