Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek jár a GYED extra,...

Szerintetek jár a GYED extra, azaz az én esetemben a GYES ha a 2. gyermekemmel terhességi táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
2013 októberben mentem vissza 8 órába dolgozni,akkor nem igényeltem GYES-t. December óta sajna táppénzen vagyok.
2014. jan. 4. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Táppénz alatt nem jár gyes, a gyed extra miatt sem, mivel a táppénzt saját jogodon kapod, nem a gyerek után. Ha tgyásra mész, akkor igényelhetsz gyest a tgyás mellé.

Nálam úgy van, hogy most táppénzen vagyok terhesség miatt, de előtte én is dolgoztam teljes munkaidőben, így a gyest a nagymama nevére igényeltük. Így míg táppénzen vagyok, a nagymama kaphatja tovább a gyest.

2014. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Én ezt pont pénteken kérdeztem meg oep-től.Nekem azt mondták,h jár a táppénz is meg a gyed is...
2014. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

munkavállalással és a gyermekek után járó ellátások együtt folyósításának bevezetésével összhangban változott:

Nem jár a gyermekgondozási díj


ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) elhelyezik, kivéve a gyermek 1 éves kora után a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést.

ha a jogosult egyéb rendszeres pénzellátásban - ide nem értve a táppénzt, a baleseti táppénzt, a terhességi-gyermekágyi segélyt, a gyermekgondozási díjat, a gyermekgondozási segélyt, a gyermekgondozási támogatást, az álláskeresési járadékot és segélyt, a vállalkozói és a munkanélküli járadékot, valamint az álláskeresést ösztönző juttatást


részesül.

2014. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Gondolj bele "józanparastiésszel".Dolgozol gyes mellett.Influenzás leszel el kell menned betegállományba.Akkor arra a hónapra nem kapod meg a gyest?????Ez hülyeség.Sztem jár gyes+táppénz is :)
2014. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is azon az elven gondolkodok, mint az utolsó válaszoló. Kedves 2., te meg is igényelted már?
2014. jan. 5. 17:52
 6/18 anonim ***** válasza:
szerdától vagyok betegállományban,hacsak munkáltatóm nem talál ki vmit ...
2014. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak érdeklődnék,h sikerült-e gyes-t+ táppénzt is igényelned?

2014. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szia, még folyamatban van, viszont van egy másik kérdés ahol valaki azt írta hogy neki igen. Neked?
2014. febr. 26. 12:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Még nem tudom,áprilistól lenne aktuális...
2014. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az mit jelent,h folyamatban van?Rég volt már december... azért írj már,ha megoldódott :)
2014. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!