Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 32 hetes vagyok ha munkaviszon...

32 hetes vagyok ha munkaviszonyom van (igaz minimál bérért dolgoztam anno) milyen támogatást tudok igénybe venni és mennyi az az annyi kb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Bemész a tbbe az összes papairoddal ès kiszámolják elmondják....
2014. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg van munkaviszonyod?

Ha igen, akkor tgyást és gyedet tudsz igénybe venni. A tgyást a szülés előtt 28 nappal tudod igényelni vagy a szülés napjától és 168 napig jár. Ez a bruttó átlagbér 70%-a, ha a van 180 bérezett napod. Ha táppénz miatt nincs 180 bérezett napod, akkor a tényleges bér vagy szerződés szerinti bér. A tgyás lejárta után jár a gyed, a gyerek max. 2 éves koráig, attól függ, mennyi biztosított időd van. Ezek igénybe vételéhez legalább 365 biztosított nap kell, a szülést megelőző 2 évben. A gyed összege szintén a bruttó átlagbér 70%-a, csak ebből adó mellett nyugdíjat is vonnak.

Ha a 98 ezer forinttal számolok, akkor a tgyás kb. 57 ezer, a gyed kb. 50 ezer Ft.

2014. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen van munkaviszonyom,és hol tudom ezeket megigényelni?a tgyas melett kapom a gyed-et is?vagy azt csak akkor kapom ha lejár a tgyás?és ezeken felül családit vagy valamit kapok?
2014. jan. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!