Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kaphatok? Buta, negativ,...

Mit kaphatok? Buta, negativ, lenéző emberek válaszára nem vagyok kiváncsi!

Figyelt kérdés

Milyen támogatást kapok? ( gyes,gyed..stb?)


Hallássérült vagyok és erre is kaphatok vmi támogatást ha babás vagyok?


A szoc pol-t kik igényelhetik meg?


Örökölheti majd a gyermekem a betegségemet? ( a családba egyedül én vagyok csak hallássérült, de hát én nem is örököltem)


Premens gyògyszer kinek vált be? Mennyi idő után jött a baba? ( pozitív véleményeket kérnék)


2014. jan. 14. 19:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Babát szeretnénk a párommal de előtte szeretném tudni h mi jár.

Igazából nem tudtam h melyik kategóriába tegyem a kérdést. Nem akartam külön külön ki tenni a kérdéseket.

Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 14. 19:09
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyiban tudok segíteni hogy ha nem genetikai okok miatt vagy hallàssèrü,t, teljesen biztos hogy nem örökli a baba, nyugodj meg! Boldog babavàràst, ès gratulàlok!
2014. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Ja meg annyit tudok mèg hogy ha nem dolgozol akkor gyes (3èv)ès csalàdi jàr ami együtt 37ezer körü, van, egyszeri anyasàgi 62ezer valamennyi a szülès utàn. Ha dolgozol gyes gyed tgyas is jàr. A csalàdi adókedvezmenyt te vagy fèrjed igenyelheti ha betöltötred a 91 napot a munkàltatótól ez 10ezer ft.

Elsõ voltam :-)

2014. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Ha nem dolgoztál még soha es igy vállalsz gyereket,akkor "gratulalok"

Ha volt munkad a szulest megelozoen 365napig akkor kapsz Tgyást gyerek szuletesetol szamitva 168.napig. Ennek ossze a fizetesedbol atlagot vonnak es annak a 70%at kapod meg. A Gyed ugyan ez apjan azzal kulonbseggel hogy a 168.naptol max a gyerek ket eves koraig (HA VOLT KET EVES MUNKAVISZONYOD,HA MONDJUK EGY EVES MUNKAVISZONYOD VOLT AKKOR A 168.NAPTOL SZAMITVA EGY EV)

Gyest azt azthiszem megkapod a 2.tol 3 eves koraig osszege 25000 korul van. Ezen felul csaladi potlekot kapsz 12200 korul van. Ezt az elejetol kezdve kapod. Tehat Tgyas+csaladi 168 nap aztan Gyed+csaladu 168.naptol 2 eves.koraig (ha volz annyi munkaidod), Gyes+csaladi 2-3eves koraig. Aztan marad a csaladi potlek amig sulib jar. (Egyetem,foiskola mar nem szamit bele)

2014. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló előtte kérdez és utána irj. Az első mondatodhoz csak annyit fűzök hogy képzeld dolgozok. :)
2014. jan. 14. 19:26
 6/24 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: a doki azt mondta igy születtem de sajnos a szüleim nem is vették észre hanem a nővér mikor beteg lettem és kórházba kerültem.
2014. jan. 14. 19:30
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha fennàll a gyanu ùgyis elküldenek genetikai beszèlgetèsre, ott felmèik az esèlyèt.

Màsodik nem èrt mièrt kell így dolgokhoz hozzàallni minde hàttèr info nèlkül,èn pl 4 èvet dolgoztam Angliàban èsnem fogadjàk el itthon,akkormost àsam el magam mert munkanèlkülinek szàmítok, vagy azokaki egyetem, rezidens kèpzès mellett lesznek terhesek? A fèrjem adózik rendesen, ès remèlema gyerekem is normàlis magyar polgàr lesz aki, ès ènnis mihànt munkàt talàlok!!!

2014. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%

A kedves kerdezo hogy akar reszletes informaciot kapni ha fontos dolgoKat elhallgat...mint pl hogy dolgozik e ő kelme vagy sem,ugyanis a tamogatasok 80%-a ehhez kotott. A lenyeg hogy az optimalis szituaciohoz minden le lett irva.

Plusz még annyiz hogy van egyszeri "kelengye" penz 65ezer korul. Szivesen.

2014. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

nem szeretnek semmilyen vizsgalatra menni. Nem fog erdekelni h hallassserult lesz vagy sem. Persze erdekel h egeszseges legyen , de ha nm en leszek attol szomoru mert tudom h attol ugyan olyan elete lehet mint barmelyik mas embernek.

Jah es ha jelen pill nm dolgoznek nm lenne gond belole a parom jol keress a szulok segitenenek.

Koszonom a valaszokat! :)

2014. jan. 14. 21:07
 10/24 A kérdező kommentje:
rosszul irtam : nm lennek szomoru
2014. jan. 14. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!