Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi kedvezmény ügyben...

Családi kedvezmény ügyben kikerülhetem a munkáltatóm, ha az apuka veszi igénybe a kedvezményeket?

Figyelt kérdés
Tgyáson vagyok, a munkahelyem, kissé akadályoztat bármilyen ügyintézésről is van szó. A kedvesem veszi igénybe a két gyermekünk utáni adókedvezményt,mire az én munkáltatóm lebélyegezné, hogy náluk én nem igényeltem, addigra szépen lecsússzuk a határidőt. telephely máshol van mint a tényleges munkahelyem..ez az oka. Mi van, ha egyszerűen beixelem, h nincs munkahelyem? Nem dolgozom éppen, és nem igénylem a kedvezményt sem a magam nevére..tehát?
2014. jan. 20. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Az csalás.

Az én munkahelyem központja is 200 km-re van. először a férjem munkahelyén kitöltötték és utána elsőbbségi ajánlottan elküldtem az én munkahelyemre és ők visszaküldik. az egész megvan egy hét leforgása alatt

2014. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kerülheted ki. Egyébként, ha le is csúsztok a határidőről, az csak azt jelenti, hogy egy hónappal később fogjátok kapni az adókedvezményt, a januárit pedig majd jövőre vissza tudjátok igényelni.
2014. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindkét munkaadónak le kell bélyegezni, és aláírni. Az egyik példány a te munkáltatódé, a másik a férjed munkáltatójáé. Ezt nem lehet kikerülni. Próbálkozhatsz azzal is hogy be X-eled, csak hogy jelenleg van munkáltatód, ha a NAV ügyintéző két fánk között épp leellenőrzi, akkor buktátok az adókedvezményt, és még meg is büntethetnek.
2014. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs a munkaügyhöz telefonszámod? Én pl velük beszélek egyből, nem a cég titkárságával. Ők is velem leveleznek. Kiküldik ajánlottan a cuccot, én másnap küldöm nekik vissza. Kb 100 km-re vannak tőlem.
2014. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3/4-es!


Miért büntetnék meg? Nem adót csalt, hanem megkönnyítette a dolgát. Én megértem, annyi csiga-biga ügyintéző van...


Szívből nem ajánlom azt, amit szeretnél, de én is évek óta így csinálom. "A páromnak nincs munkahelye", pedig van. Nekünk hónapokat kéne várnom vele, és eszem ágában sincs. Év közben egyedül én veszem igénybe, év végén pedig - ha kell - megosztjuk.

A cégnél lévő nyilatkozatokról nem küld a cég az adóhatóság felé adatszolgáltatást.

Az a lényeg, hogy az év végi bevallásnál klappoljanak a dolgok. A köztes állapot a lőtéri kutyát nem érdekli. Baj csak akkor van, ha duplán veszitek igénybe, és év végén befizetnivalót produkál a dolog.


Ha ellenőrzik a céget év közben, akkor is azt nézik, hogy a nyilatkozatnak megfelelően adták-e meg a kedvezményt, nem látnak bele, hogy a nyilatkozat tartalma valós-e. És gondolj bele, ha év közben valamelyik félnek egyik héten van munkája, a másik héten meg nincs, akkor jönnek-mennek a nyilatkozatok 5 percenként? Ez teljesen életszerűtlen.

Én tisztában vagyok vele, hogy milyen buktatói lehetnek egy ilyennek, de mivel a bevallásunk teljesen stimmel, amit igényeltünk benne, arra jogosak is voltunk, így én nem csinálok ebből akkora ügyet. Eddig a hatóság sem tette, pedig jártam már bent náluk a bevallás kapcsán. Ennyi.

Te döntesz!

2014. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!