Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkaerő kölcsönzőkre is...

Munkaerő kölcsönzőkre is vonatkozik a felmondási tilalom, ha Gyed mellett megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ha gyed mellett mész vissza dolgozni, megszűnik a védettség
2014. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tica0121 ***** válasza:
Nem vonatkozik.
2014. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Pont hogy védettség illeti meg.


Felmondási tilalom van a szülési szabadság és a fizetés nélküli szabadság ideje alatt. Ez annak jár, aki igénybe veszi a fizetés nélkülit, lehet apa, anya.


És igen, munkaviszonyos vagy akkor is, ha így dolgozol, a felmondási védelem megillet 3 éves korig.


Ha visszamegy, megszűnik a felmondási tilalom, már csak felmondási védelem illeti meg az anyát illetve az egyedülálló apát, a gyerek 3 éves koráig. Ez azt jelenti, hogy törvényben meghatározott okkal lehet csak elküldeni (magatartás, kötelezettségszegés).

2014. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket olvastam én is ma, ezért tettem fel a kérdést.

Az oké, hogy normál cégeknél így van, de mivel a munkaerő kölcsönző más cégekhez közvetít (vagy kölcsönad, vagy nem tudom mi a pontos szó rá), ezért nem tudom, hogy most hogy is van ez. Hiszen ha épp egyik céghez se kell plusz ember, akikkel kapcsolatban áll? Akkor hogyan oldják meg? Vagy ez már legyen az ő problémájuk?

Tehát két külön dolog a felmondási tilalom, és a felmondási védelem? Az egyiktől elesik, a másik mégis jár? Hogy is van ez? :)

2014. jan. 21. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkaerőkölcsönző intézményét pont az ilyen jogszabályok megkerülésére találták ki.
2014. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!