Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene tgyás illetve...

Valaki segítene tgyás illetve gyed kérdésben?

Figyelt kérdés
2009.12.26-2011.12.18-ig első gyerekkel tgyáson majd gyeden voltam. 2011.12.21- 2012.07.08-ig dolgoztam br.190.000 Ft volt a bérem, majd szülésig táppénzre mentem. 2012.09.21-től második gyermekemmel tgyásra, majd gyedre mentem, ami ugye jelenleg is tart. Tervezzük a 3. babát és kérdésem az lenne: ha 2014. októberig gyeden vagyok majd szülésig ( tervek szerint 2015. márciusig szeretnék szülni) gyesre megyek akkor kapni fogok megint max gyedet? Mi változott a tgyás és gyed számításban? A gyes be fog zavarni? Mikor lesz az ellátás alapja a gyes, ha mikor szülnék? Köszi aki foglalkozik a kérdésemmel.
2014. jan. 22. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! igazából akkor az alapbéredből számítják a tgyást és a gyedet, a lényeg hogy még akkor is meglegyen a munkaviszonyod... ha marad a mostani rendszer, tehát a gyed extra,akkor annyi a lényeg hogy mikor terhes leszel, és a második baba addigra ugye már elmúlikt egy éves, szólsz a munkáltatódnak és ki kell venned pár nap szabit és utána mehetsz táppénzre, így a gyed vagy gyes mellé megkapod azt is... amúgy ellátást ellátásból sosem számolnak, mindig az alapbér vagy minimálbér a számítási alap ilyen esetben. én viszont arra lennék kíváncsi, hogy hányszor lehet folyamatosan tgyást és gyedet igényelni, pl ha én négy gyereket szeretnék sorban egymás után, azt is lehet? te tudsz erről valamit?
2014. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!