Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, ha apa...

Mit gondoltok arról, ha apa megy Gyesre?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy zeneiskolában tanítok, ahova kb. délután 1től este 6-ig kell bent lennem. Jobb a jövedelmem, mint a férjemnek, és azt beszéltük, ha a baba nyárra érkezik, (július), akkor én visszamennék dolgozni, mert jobban keresek, mint a férjem.
2014. jan. 27. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha apa talpraesett, és így praktikusabb, anyagilag jobb, akkor szerintem úgy kell csinálni.
2014. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Az elején kb 1 éves koráig jobb lenne ha te lennél vele, ha más nem a szoptatás miatt. Utána simán mehet a férjed gyedre vele.
2014. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Fél éves koráig nem mehet vele az apuka gyesre.
2014. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Hogyne mehetne gyesre apuka, akar az elso perctol kezdve, utolso. Amire te gondolsz, az a TGYAS es a szulest koveto 6 honapot jelenti. De ha ok eleve gyest akarnak, akkor nincs kikotes.
2014. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Sokan gondolják úgy, hogy csak az anyuka kiváltsága, hogy otthon maradhasson a gyermekkel gyeden-gyesen, de ez nem így van! Az apuka egyenrangú szülő, és ő is tökéletesen el tud látni egy csecsemőt. Szoptatás helyett lefejt tejes-cumisüveges táplálás (vagy tápszer), és minden más ugyanúgy megy, mint anyucival.

Nincs abban semmi különös számomra, hogyha valaki úgy dönt, hogy a férfi marad otthon. Hajrá!

2014. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mi úgy terveztük, hogy a tgyás lejárta után (a fiam 5,5 hónapos korában) visszamegyek dolgozni, és a férjem jön gyedre. Tgyásra ugyebár nem jöhet el apuka. Sajnos nem úgy alakult, hogy én vissza tudnék menni dolgozni (megszűnik a cég, ahonnan eljöttem), úgyhogy most munkát keresek, ha összejön, akkor szintén eljön a férjem gyedre, lehet hogy tolódik majd. Szerintem nincs ebben semmi gond, ha az apuka vállalja. Én szívesen hagyom a férjemre a fiúnkat, tökéletesen el tudja látni mind a fizikai mind a lelki szükségleteit a kisfiúnknak, tehát nem csak bepelenkázza, megeteti, hanem játszik vele, ha kell babusgatja. Nem hiszem, hogy hátránya lesz belőle, ha a férjem lesz vele itthon. Sajnos a szoptatás nem jött össze, egy ideje már teljesen tápszeres a fiam, így ez sem jelent gondot nálunk.

Egy 4 hónapos kisfiú apukája

2014. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából, úgy gondoljuk, hogy az az 5- 5és fél óra lefejt anyatejjel is megoldható. Mert délelőtt, este már tudnám szoptatni, tudnék vele foglalkozni. Apuka mikortól mehet Gyedre?
2014. jan. 27. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy a gyerek 6hónapos korától.
2014. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tgyás lejárta után. Ha szülés előtt 28 nappal igényelted, akkor a baba 140 napos korától, ha szüléstől igényeled a tgyást, akkor a baba 168 napos korától. Gyesre már az első naptól is mehet. De akkor neked vagy vissza kell menned dolgozni, vagy nem kapsz semmit.
2014. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kezecske! :)
2014. jan. 29. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!