Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4 órás munkaviszony esetén mi...

4 órás munkaviszony esetén mi jár?

Figyelt kérdés

most derült ki, hogy terhes vagyok. kb három éve dolgozok ugyanott de csak négy órában, a minimálbél feléért.

ilyenkor mi jár nekem? és mennyi? tehát alanyi jogon jár az a kb 25000 ft plusz még valami, amiért van folyamatosan munkahelyem? és azt meddig kapom?

egyébként mi lett volna a különbség ha minden ugyanaz, tehát van kb három éve melóhelyem, csak épp 8 órában dolgozok? mert barinőm is most szeretne babát a férjével, és lehet hogy a cég őt át is venné 8 órában is. gondolom olyankor ő többet is kap majd, ha terhes lesz nem? vagy a változtatás miatt váriuk kell még valamennyi időt?pl egy évet?

köszi előre is


2014. jan. 29. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
igen neked most csak a sima Gyes fog járni + családi pótlék... semmi más meg természetesen az egyszer anyasági támogatás... ha 8 órás lettél volna, akkor gyed-et kaphattál volna, ami a fizetés 75%-a ha jól tudom, tehát jóval több int a gyes... 1 év munkaviszonynak kell lenni gyed-hez... de biztos lesz majd olyan hozzászóló aki megmondja pontosan hány nap kell.. :)
2014. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Első nem jól írta. Mivel megvan a 365 nap munkaviszonyod ha szülés pillanatában is biztosított vagy akkor jár a GYED nem kell hozzá 8 órás munkaviszony. Viszony a 4 órás béredből fogják kiszámolni az összegét ami nyilván nem lesz sok. Nem úgy van hogy jár alanyi jogon a gyes plusz még valami. Csak egyik támogatás járhat. Vagy GYED vagy GYES.
2014. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

sajnos fogalmam sincs ezekről a juttatásokról, még csak most tájékozódom róla. tehát nekem valamennyivel több jár mint annak aki pl munkanélüli? mert ő kap havi 25ezer ft-ot én meg kapok a 4 órámra olyan 32ezret? tehát alig van eltérés? és ha most pl engem is átvennének 8 órára? habár nem hiszem hogy változtat valamin ez a pár hónap, úgyis hamarosan mondanom kell, hogy terhes vagyok.. de amúgy hogy működne? kellene hozzá egy év, hogy megkapjam a 8 órás munkavisony utáni pénzt? vagy elég csak pár hónap? hogy működik?

2014. jan. 29. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, hány órára vagy bejelentve, a béred 70%-a járna gyedként, ezt te is ki tudod (???) számolni. Szerintem ez kevesebb, mint a nettó 25 ezres gyes, tehát rosszabbul járnál vele.
2014. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lényegtelen hány órában dolgozol, az számít, hogy mennyi a béred. A tgyás igénylése előtti év bérét fogják leátlagolni, és annak a 70%-a lesz az összeg. Mivel most ugye január van, és már terhes vagy, akkor idén fogsz szülni, vagyis a 2013-as évedet fogják nézni, úgyhogy most már mindegy lenne, ha emelkedne a béred.
2014. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!