Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014.10. 01-re vagyok kiirva...

2014.10. 01-re vagyok kiirva a szüléssel,2013. 05. 01-től dolgozom, előtte gyesen voltam. Érdemes lenne-e megemeltetnem a bruttó jövedelmem a GYÁS, GYED érdekében. Beszámítódna -e valahová?

Figyelt kérdés
Hogyan ,miből számolják ezeket(gyes,gyed,tgyás,gyet)?
2014. jan. 31. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert csak úgy kérésre megemelnék a béredet?
2014. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes, mert elvileg (ha közben nem váltottál/váltasz munkahelyet) a tgyás igénylés előtti évet fogják vizsgálni, vagyis 2013-at, mivel ott megvolt a 180 bérezett napod, ha május óta folyamatosan dolgoztál (nem voltál olyan sokat táppénzen, hogy ne jönne ki a 180 nap), annak az átlagának a 70%a lesz a tgyásod és a gyeded bruttója. Szóval most 2014-ben már hiába emelkedne a béred. Ha viszont változna a munkahelyed, akkor úgy tudom csak az utolsó munkahely bérét vennék figyelembe, ilyen esetben jönne csak számításba a 2014-es.
2014. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát a másodiknak.

AZ ELSŐNEK :igen megemelnék,mert a nyagybátyám irodályában vagyok titkárnő.

2014. jan. 31. 23:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Titkárnő? Ezzel a helyesírással? Irodályában????
2014. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!