Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják majd a TGYÁS-t?

Miből számolják majd a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés

2011 december 31 óta vagyok táppénzen melynek alapja a 2011. dec 31 előtti 180 nap. 2012 július 15 én született kislányom aki után tgyás-t majd GYED et kapttam, kapok.

2013. dec 31-ével becsődölt a cég megszűnt a munkaviszonyom.Jelenleg passzív gyeden vagyok július 15-ig.

2014. augusztus 12 re várjuk második gyermekünket.

kérdésem:

1, Ha lesz mondjuk június 01-július 15 ig GYED mellett munkaviszonyom mondjuk 118.000,-Ft bejelentett bérrel, akkor a régi jövedelmem (2011) ből számolják újra az ellátásokat vagy az új munkaviszonyból származó jövedelemből?

Azt mondták az oepnél, hogy az is megoldás, hogy szülés előtt 42 napon belül legyen biztosítási jogviszonyom, mondjuk pár napra kapjak munkanélküli segélyt, és akkor a régi bérem alapján számolnak.

Köszi a segítséget


2014. febr. 6. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, a 118-ezer lesz az alapja ha bejelent valaki.
2014. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A passzív gyed időszaka nem számít bele a 365 biztosított napba. A munkanélkülis segély is megoldás, csak az a lényeg, hogy mikor a tgyást igényelnéd, akkor is legyél még munkanélküli segélyen. Ebben az esetben a tgyás alapja megegyezne a munkanélküli segély alapjával, vagyis amiből a segélyt számolják, az lenne a tgyás alapja is.

Ha új munkaviszonyod lesz, akkor mindenképp a szüléskor érvényben lévő jövedelem lesz az alap.

2014. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!