Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás-s igénylőlapot hogyan...

Tgyás-s igénylőlapot hogyan kell kitölteni?

Figyelt kérdés

2/2-es pontnál. "Az újszülött gyermek után Ön vagy más személy igényelt-e más pénzbeli vagy családtámogatási ellátás. Ha igen, az ellátás folyósításának jogcíme: táppénz, gyermekgondozási segély"

Én szülés előtt táppénzen voltam, és a gyest is most kezdem intézni. Itt akkor mit kell x-elni?

Előre is köszi a válaszokat!



2014. febr. 10. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy gyerek után egyszerre csak egy ellátást vehetsz igénybe, tehát Tgyás mellett nem jár Gyes is ugyanarra a gyerekre! Szülés előtti táppénz nem számít, az nem kell beírni.
2014. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Akkor melyiket érdemes igényleni? Tgyás-t vagy a gyes-t?
2014. febr. 10. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Tgyás-t éri meg igényelni, de ez a korábbi fizetésedtől függ. A Gyes az csak nettó 25 650 Ft.
2014. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint gyed-et.
2014. febr. 10. 12:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tehát akkor, a tgyést kaphatom elvileg 6 hónapig, és után igényelhetem a gyedet, ami két éves koráig jár. Most született a babám két hete.
2014. febr. 10. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, első hat hónapban TGYÁS, majd a gyerek két éves koráig GYED, utána a három éves koráig GYES. Igényelheted még a családi pótlékot, és a családi adókedvezményt, meg az egyszeri anyasági támogatást. Gratulálok a picihez!:)
2014. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én szülsé előtt szeretném igényelni a tgyás-t,a gyerek nevéhez ne írjak még semmit se akkor?


2/1. A terhességi gyermekágyi segély folyósítását _ nevű gyermekemre...

2014. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mellékelj egy igazolást a háziorvostól,hogy milyen dátummal jár le a táppénzed és mikortól vagy jogosult a Tgyásra! És a terhesgondozási kis könyvet fénymásold le és csatold a kérelem mellé!Így tudod igényelni szülés előtt.
2014. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!