Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján fogják a táppénzt...

Mi alapján fogják a táppénzt számolni? Jól döntöttem, h táppénzt választottam és nem a szabikat vettem ki? A 2. gyerek után miből számolják a tgyás-t és a gyedet?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok. A lányom 24.-én tölti a két évet. 25.-től táppénzen leszek.Idő közben míg itthon voltam Gyeden a bérem emelkedett.
2014. febr. 22. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg gyeden vagyok augusztusig utána gyes és jön a kistesó májusban.Én nagyon utána jártam ennek a dolognak de mindenki számára új még ez a gyed extra.....jelenleg kérvényt nyújtottam be a munkahelyemre hogy szeretném kivenni a szabijaimat de nem mondom le a gyedet"ez nagyon fontos hogy kérvényezni kell a továbbfolyósítást"majd szülés előtt 28 nappal a szülési szabid megkezdeném mert állítólag így többet kapok majd valamivel a második babára de táppénzre ne menjek mert ugye azt beleszámítják sajnos meg én pl állítólag terhességi táppénz mellett nem lehet ellátást kapni se gyest se gyedet ezért döntöttem így.
2014. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem számítják bele a táppénzt. Ha először szabira mégy (akár pár napra is) akkor utána már jár együtt a táppénz és a gyed, vagy a gyes. Később jól fog jönni a szabi, de hogy összegszerűen jól választottál-e a táppénzzel, ahhoz azt kellene tudni, hogy mennyi a jelenlegi béred, és mennyi volt a gyedet alapozó béred.
2014. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jelenlegi bérem bruttó 153.000, a gyedem alapja pedig 141.000 volt.
2014. febr. 25. 14:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, h ebben az esetben szülés után igénybe fogom tudni venni a gyed extrát?
2014. febr. 25. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
a táppénzed alapja még a 141 ezer. Ha a 153 ezerről szerződés minden készült, akkor az lesz az alapja a tgyásnak, majd a gyednek is. Persze, igénybe veheted a gyed extrát majd, nem tudom melyik részére gondolsz, de mivel a 2. gyereked 2014-ben születik, így igénybe veheted.
2014. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ehhez pontos adatokat kellene tudni (első mikor született, mikortól milyen ellátásokat kaptál rá, annak mi volt az alapja, a kistesó mikor érkezik...) és egy jó tb szakértő. Én most hasonló cipőben vagyok mint te. És abszolút nem mindegy, hogy veszel ki szabit vagy nem, mikortól mik kérsz, mert nagyon tudja befolyásolni a következő bébivel kapott ellátások alapján, nálam konkrétan 10-15 Ft/ hóval is változhat a dolog. Persze a legideálisabb az lett volna ha már el tudtam volna kezdeni kivenni a szabit és utána táppénz, de ugye vannak törvényi előírások amiket valamilyen szinten be kell tartani, így majd csak most kezdem meg, de még így is jobban járok, mintha várok.

Neked mindenképpen kellene a szabi az biztos, mert emelkedett a béred, és ugye ha visszavesznek állományba már az az összeg fog élni, nem a kisebb. Ja és nem mindegy akkor majd az sem, hogy a gyest hogy akarjátok megigényelni.

2014. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!