Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás Gyedre az apa is...

Diplomás Gyedre az apa is jogosult?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezt még sehol máshol nem olvastam,de nagyon érdekelne!! Mivel én levelezőn vagyok végzős, tudom nem kapnék pénzt, viszont a párom osztatlan nappali képzésen végzős így kapnánk. Kérlek segítsetek! :) Ez a hír igaz lehet? Ezt apasági teszttel lehet igazolni?


,,Az a kismama is jogosult lesz gyermekgondozási díjra, aki a fentiekben felsorolt hallgatói jogviszony szüneteltetését, illetve megszűnését követő 1 éven belül szüli meg gyerekét. A gyermekgondozási díjra az édesapa is jogosult, ha így kedvezőbb a párnak. Az új szabályozás a 2014. január 1. után született gyerekek esetében érvényes, azok egy éves koráig."


2014. febr. 23. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Apuka csak tgyás lejárta után mehet gyedre. Szóval csak szülést követő 168 nap után igényelheti ő.
2014. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen de nem apasági teszt kell hozzá, hanem az apasági nyilatkozat amit tesz. Onnantól úgyan olyan szülő mit az anya.
2014. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most a kettő közül melyik?

Tgyás elvileg nekünk nem járna, így 186 nappal szülés után kaphatnánk csak gyedet?

2014. febr. 23. 20:09
 4/12 A kérdező kommentje:
*168 nappal
2014. febr. 23. 20:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Most rákerestem és a tgyásról is totál különböző szabályokat találtam :"D
2014. febr. 23. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem diplomás gyedre az apa is jogosult. thgy semmiképpen nem járna, és elvileg GYED sem mivel nincs 365 nap biztosítási időtök, de a diplomás GYED pont ezért van, itt nem kell hozzá biztosítási idő.

a törvény szerint: "(3) Az (1) bekezdés szerinti gyermekgondozási díjra az (1) bekezdés szerinti jogosultsági feltételeknek megfelelő vér szerinti apa akkor jogosult, ha a szülő nő


a) meghal, vagy


b) az (1) bekezdés b)-f) pontjában foglalt feltételek valamelyikének nem felel meg és a 42/A. § alapján gyermekgondozási díjra nem jogosult."


a b)-f) pontból annak nem felelsz meg, hogy nem nappalin hanem levelezőn tanulsz, ezért az apa jogosult rá.


Szerintem elég hozzá egy apasági nyilatkozat, azzal elismeri, hogy ő a vér szerinti apa. Mivel az apák családi pótlékot, családi adókedvezményt, munkahelyen pótszabadságot kaphatnak, azokban az esetekben sem kell apasági teszt, elég egy apasági nyilatkozat azoknál, akik nem házasok, szerintem ebben az esetben is.

2014. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és ehhez még így is jár a 60.000 forint körüli egyszeri anyasági díj?
2014. febr. 23. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze az teljesen más tészta.
2014. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Még egyszer utánanézünk mielőtt belevágnánk, de azért ez elég megnyugtató , mentek a zöldek! :DD
2014. febr. 23. 21:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Az egyetem vége után 1 éven belül szülheti az anya a gyereket, erre az apánál mi a szabály? Az apa tanulmányai után 1 éven belül szülheti meg az anya a gyereket a diplomás gyedért? Ez így nekem logikátlannak tűnik..
2014. febr. 23. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!