Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed melletti munkavégzés?

Gyed melletti munkavégzés?

Figyelt kérdés

Jövőre a kislányom óvodába megy a kicsit meg beadnám bölcsibe ő 20 hós lesz jövő szeptemberre.

Gyeden vagyok jelenleg meg tgyáson is. Viszont jövőre már csak a kisebbikkel leszek gyeden.

Viszont nem szeretnék a mostani munkahelyemre visszamenni dolgozni, hanem lenne egy másik munkahely. Gyed mellett elmehetek másik céghez dolgozni, miközben továbbra is kapom az előző munkahelyemtől a gyedet?


2014. febr. 28. 10:47
 1/7 lcs ***** válasza:
én pont most vagyok úgy, hogy ápr.1től mondtam fel a régi munkahelyemen, 4 órában fogok máshol dolgozni, és azt mondták, hogy marad a GYED-em ugyan annyi mint eddig volt (most 10hós a kicsi, 4 éves a nagy). Az új munkáltatónál kell bejelenteni, hogy GYED mellett dolgozol.
2014. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a jelenlegi állás szerint lehetséges, ugyanis nincs jelentési kötelezettséged a jogszabály szerint, hogy vállalsz-e munkát, vagy sem.
2014. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de most 2 bejelentett munkahelyem lehet?:O

Mert ahová mennék oda is bejelentenének, feketén nem dolgozhatnék

2014. febr. 28. 20:06
 4/7 lcs ***** válasza:
hát előbb fel kell mondani, és csak utána tudnak bejelenti a másik helyen, úgy tudom.
2014. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lcs ***** válasza:
de a gyed nem vész el, mert mellette dolgozhatsz tovább, az eddig megállapított gyedet kapod továbbra is.
2014. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne több bejelentett munkaviszonyod?
2014. márc. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben már én is gondolkodtam, van ismerősöm, aki az előző munkahelyéről volt fizetés nélküli szabadságon, tehát nem fizettek ott utána járulékokat, és máshol helyezkedett el 8 órás, határozatlan idejű munkában, közben Gyesen is volt tartósan beteg gyermekkel. Amikor lejárt a Gyes, akkor már választania kellett a két állás között (mert nem volt már fizetés nélküli szabadságon). De jogszabályt nem tudok, engem 4 órás munka érdekelne, de nem a főmunkahelyemen. Aki tud konkrétumot, annak én is megköszönöm a válaszát.
2014. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!