Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014 07.11 én fogok szülni....

2014 07.11 én fogok szülni. Január 21 től április 21ig álláskeresési járadékot kapok. Jogosult leszek a tgyásra és a gyedre?

Figyelt kérdés
Szüneteltethetem az álláskeresési járadékot? Míg szüneteltetem rendelkeznem kell bejelentett munkahellyel?
2014. febr. 28. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés napján nem leszel legalább álláskerési járadékra jogosult, akkor csak a gyest kaphatod. Én úgy gondolom, ha van lehetőség a járadék szüneteltetésére, akkor azt úgy kellene csinálni, hogy most ne kapd, később kérjed, amikor a szülés és beleesik, de sztem szakamber kellene kérdezned. Az biztos, hogyha április 21-ig kapod és júliusban szülsz akkor csak gyest igényelhetsz, nem jár sem TGYÁS, sem GYED.
2014. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az első jól írja. Ha lehet, akkor szüneteltesd. Mindenképpen úgy csináld, hogy majd a gyed igénylésekor is legyen legalább 1 nap álláskeresési járadékra jogosultságod. Tehát, lemondod az álláskeresésit, majd szülés előtt vagy tgyás igénylése előtt visszamész álláskeresésire, majd lemondod és megigényled a tgyást. A tgyás lejárta után szintén vissza kell menni álláskeresési járadékra legalább 1 napot, majd lemondod és megigényled a gyedet.

Ha megvan a 365 nap biztosított időd, akkor a szüneteltetés alatt nem kell munkahely, de akkor a TB-t magadnak kell fizesd a szüneteltetés alatt.

2014. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja.
2014. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!