Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítség! Hol hogyan és...

-kauf- kérdése:

Segítség! Hol hogyan és mikortól lehet igényelni a gyest és a családi pótlékot? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A baba születése után, ha már megvan a Taj kártyája. Az államkincstárnál.
2014. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi ma voltunk az allamkincstarba 2-heten belul szulok de a papirokat kikertuk kitoltjuk es ha megszultem es meg van a tajkartya. csak be kell adni az igenylest. jobb most mint akkor a babaval futkosni
2014. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól írják az előttem szólók.

Annyit viszont hozzátennék, hogy nem muszáj megvárni a TAJ kártyát, mert ha bemész személyesen az OEP-hez, akkor adnak a TAJ számról igazolást, ezzel már intézkedhetsz.

2014. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
A Magyar Államkincstárnál kell ezeket megigényelni. A honlapján mindennek utána lehet olvasni, és a nyomtatványokat le lehet tölteni és otthon kitöltve beküldeni vagy bevinni. Leírják azt is, milyen okmányok kellenek még az igénylésekhez. Sőt, van olyan, amit elektronikusan is meg lehet igényelni, és szkennelve kell csatolni az okmányokat. Én így intéztem a családi pótlékot, az anyasági támogatást (arról ne feledkezzél meg, mert az is jár, ha legalább négyszer voltál terhesgondozáson) viszont csak személyesen vagy levélben lehet intézni.
2014. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 5. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!