Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyeddel kapcsolatban tudnátok...

Gyeddel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2012 szeptemberétől 4órában dolgoztom egy cégnél.2013-ban szeptembertől már 8 órában dolgozok ugyanannál a cégnél! Arra lennék kiváncsi, ha most teherbe esnék, akkor 8óráról kapnám a gyedet vagy a 4óráról?
2014. márc. 24. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

nem óraszám-függő. Ha most esel teherbe, és még idén szülsz, akkor a tgys alapja a tavalyi béred lesz, a gyedé az idei. HA átcsúszik a tgys kezdete a jövő évre, akkor annak is az idei béred lesz az alapja.


Mivel napi átlagot számolnak, ha tavaly dolgoztál 300 napot, ebből 200 napot napi 500 ft-ért, 100 napot meg 1500 ft-ért, akkor az napi 833 ft. Sajnos a négy órás béred le fogja húzni az átlagot, ha idén kezdődik a tgys.

2014. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel ugyanaz a cég, ezért független az óraszámtól. Ha idén szülsz, akkor a tgyást a 2013-as átlagbéred alapján fogod kapni, a gyedet viszont már 2014-es béred szerint. Ha jövőre születik a baba, akkor mindkét ellátást a 2014-es évből.

Ha most áprilisba mondjuk teherbe esel, akkor várhatóan (ha nem születik sokkal előbb) már januári baba lesz, de májussal már szinte biztosan jövőre szülsz csak. Szóval jók a kilátások. :)

2014. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a 2-es írja. Ha 2015-ben szülsz, akkor a 2014-es béred lesz az alap. Tehát érdemes május körül teherbe esned.
2014. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzá szólásokat!Aranyosak vagytok!:)Igazából nekem azért is fontos ez,hogy 8órára kapnám-e a pénzt mivel én dadus vagyok,és csak most tervezgetjük majd a párommal,hogy gyereket szeretnénk,és ha teherbe esnék akkor rögtön otthon is maradnék mivel oviban dolgozni így nem engedne az orvos!Csak most nem tudom,hogy ilyenkor táppénzre ír ki gondolom...Lényeg a lényeg ha most hoznánk össze májusba akkor már a 2014-es évemet néznék!?
2014. márc. 25. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!