Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhességi táppénz alatt a...

Terhességi táppénz alatt a cég kirúghat?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve dolgozom egy nagy cégnél, és most várom az első babánkat de ez a cég semmilyen szempontból nem felel meg a babám fejlődése szempontjából,ezért táppénzre mentem! Régen tudom,hogy védettek voltak a terhes nők a táppénz alatt,de azóta voltak változások! Most is még védettek a terhes nők a táppénz alatt vagy már bármikor kirúghatják őket?
2014. márc. 26. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ,azzal az indokkal nem rúghat ki, mert terhes lettél.

De, ilyenkor bármibe beleköthet a főnök, ami miatt kirúghat. :(

2014. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Terhes nőket nem szoktak kirúgni....Most is védettek, annyi változás történt, hogy régen, akkor is hivatkozhattál a terhességre, ha azt előtte nem jelentetted be. Most csak akkor kapsz védettséget, ha hivatalosan is bejelentetted a munkahelyen....

30hkm és nem mellesleg hr-es

2014. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan a munkaszerződésed és írásban bejelentetted a terhességet, akkor nem rúghatnak ki. A védettség most is megvan. A lényeg, hogy írásban mindenképp jelentsd be a terhességet!
2014. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!