Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik maximum GYED-et kapnak,...

Akik maximum GYED-et kapnak, minden hónapban ugyanakkora összeget kaptok?

Figyelt kérdés
Én februárban kevesebbet kaptam kb. 7e Ft-tal, és a munkáltatóm azzal indokolja, hogy az mindenkinek kevesebb, mert kevesebb napos a hónap. De ezt nem igazán értem, mert a 30 és a 31 napos hónapnál akkor meg miért kapok ugyanakkora összeget?!
2014. ápr. 1. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig naptári napra számolják, ezért valóban kevesebb a február.
2014. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen általában mindig egy összeget kapok,ugyan annyit.

De februárban én is kevesebbet kaptam 7 ezerrel,pont azért,amit te is írtál,hogy kevesebb napos hónap.

Kiváncsi leszek tényleg így van e,és most rendesen kapom e megint a szokott összeget.

2014. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én maximum GYED-en vagyok, és februárban is annyit kaptam, mint eddig.
2014. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves 3., akkor Te is minden hónapban a 105134 Ft-ot kapod, és februárra, azaz március elején is annyit kaptál? Próbáltam hívni telefonon napközben az OEP-et, de elérhetetlenek...

Igazából azért nem értem, hogy mi alapján hivatkoznak kevesebb napra, mikor ha 28 napra számolom a napi összeget, akkor is több jön ki, mint a GYED max.(min. bér kétszeresének 70%-a), és akkor annak kéne érvényesülni, nem??

2014. ápr. 2. 02:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Februárban jött először a már megemelt max GYED 105 155 Ft (családi adókedvezményt férjem veszi igénybe), azóta márciusban is annyi jött, és ma reggel is. A munkahelyem TB kifizetőhely, szóval "munkabér" megnevezéssel jön.
2014. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Visszanéztem, tényleg ugyanannyi volt a februári és a márciusi kifizetés is, és nekem is max gyedem van. Akkor nem értem. Pedig régen is maxon voltam (10 éve), akkor volt eltérés a napok számától függően.


1-es.

2014. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!