Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítség kellene nem tudom...

Segítség kellene nem tudom kihez forduljak vagy kihez kellene többi lent?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok és 5 hete beadtam egy kérvényt a cégemhez hogy szeretném kivenni a szabijaimat/visszamenni állományba/ de további folyósítását kérem a gyed-nek illetve szülési szabira menni a szülés előtt 28 nappal szeretném megigényelni de azóta sem kaptam választ.Állandóan hívogatom őket de mindig van valami kifogásuk meg már fel sem veszik nekem a telefont így egy kicsit rafináltabb voltam tegnap és másik telefonról hívtam őket és fel is vették majd közölte a csaj hogy nekem kipostázza vagy elküldi emailban holnap vagy is az ma de semmi.Ma megint telefonáltam hogy küldi de arra hivatkozott hogy bérszám fejtenek és az neki idő míg elküldi...ezek szerint még nincs is válasz a kérvényemre nem még hogy levelet várjak!!!!Ebben a hónapban már szabi pénzt is kellene hogy kapjak.Nem tudom kihez forduljak vagy mit csináljak valaki segítsen mert halad az idő és császáros leszek legkésőbb 38 hetesen megcsászároznak.
2014. ápr. 3. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit írtál a kérvénybe? Mert ha nincs időpont csak annyi, hogy meg szeretnéd szakítani a fizu nélküli szabidat, akkor az a benyújtás utáni 30. napon megszűnik.

Nekem a mi hr-esünk így írta: "A kérelem közlésétől számított 30. napon szűnik meg a fiz.nélküli szabi."

Ha írtál bele dátumot (én úgy kértem), úgy az is a 30. nap vagy utáni napnak kell lennie. Határozatott nem kaptam én sem (pedig nálunk igazgatóság dönt). Tehát ha küldenek papírt, ha nem a 30. napon vagy az általad megjelölt időpontban megszűnik a fizu nélküli szabid. Ha jól gondolom kb 1 hónapnyi szabid van, amit ki akarsz venni, majd megkezdeni a tgyás.

2014. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Remélem érthetően írom :))))

37 napom van az kb 1,5 hónap és mondta hogy a cég kifizeti, jelenleg gyed-en vagyok amit nem szeretnék megszüntetni.Azért venném ki a szabikat és nem táppénzre menni mert valamivel emelkedne a második után a gyed ezt is az a személy mondta aki csak hajtogatja hogy küldi a választ ő vele beszéltem 5 hete hogy mit hogy írjak meg a kérvénybe de mivel ők sem voltak tisztába a gyed extrával így hamarabb hiába adtam volna be bármit is nem tudtak volna nekem válaszolni de úgy néz ki most sem.Azt mondta még hogy miért nem hagyom bent a szabikat...azért nem hagyom bent mert a második baba ha betölti a 2 évet visszamennék dolgozni mert szeretnénk majd építkezni stb.Elméletileg március 20 körül már szabadságomat kellene töltenem...ezt nem értem sajnos hogy akkor ez most hogy van.Akkor amikor a kérvényt írtam nem tudta azt sem megmondani hogy mennyi szabim van csak rá 2 hétre.Császáros leszek és így 2 héttel hamarabb jön a baba magyarul a kiírt napot írtuk a kérvényben nem a programozott császárt.

2014. ápr. 3. 19:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve igen tudom hogy 30 nap az átfutás de őket az nem érdekli dátumot azért nem írtam ugye mert nem tudták megmondani mennyi szabim van azt írtam hogy szülés kiírt naptól számolják nekem vissza stb a sógórnőm beszélt is a hr igazgatójával aki azt mondta hogy rendben van ahogy lett írva.
2014. ápr. 3. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen megbízhatatlan a hr-esetek én abban sem bíznék, hogy tényleg úgy jársz a legjobban, hogy kiveszed az összes napodat. Megkérdeznék egy tb tanácsadót a helyedben gyorsan. Mert nekem is pl most több lesz a másodikkal az alapom (pedig fizuemelés nem volt mióta eljöttem), de ehhez úgy kellett időzítenem, hogy 2 hét szabi, majd tp a szülésig (és pl az sem volt mindegy mikor kezdem meg a szabit :) elvileg még többet is ki lehetett volna hozni belőle, de ugye én mindenképp meg akartam várni a 3 hónapot, hogy minden oké-e, ne kelljen felesleges köröket futni.

A Kérelemre nekem küldött egy "formanyomtatványt" így kellett megírni:

Alulírott .... (született: ... Sz.ig.sz: ....; lakcím: ....) a Munka Törvénykönyve 128. § alapján .... napján született ...... nevű gyermekem otthoni gondozása céljából ...... napjától igénybe vett fizetés nélküli szabadságomat kérem ....... napjától megszüntetni, illetve kérelmezem ezen ( ...... ) naptól felhalmozott szabadságom kiadásának megkezdését.

Ha a dátumrészt kihagytam volna, akkor a beadástól számított 30. napon szűnt volna meg a fizu nélküli szabim. És ez nem átfutási idő, ez törvényi előírás és a munkáltatónak mérlegelési joga nincs ebben. Tehát ha te azt írod neki, hogy mondjuk 2014.05.10-től megszünteted a fizu nélküli szabidat és elkezded kivenni a szabadságodat, akkor az úgy lesz, mert ez a törvényi előírás.

A szabidat nem fizetheti ki csak ha megszűnne a munkaviszonyod (ez is törvényi előírás). A gyedet (mivel gondolom a nagyobb gyerkőc már elmúlt 1 éves) nem kell megszüntetned, hiszen most már lehet mellette korlátlanul dolgozni. Viszont hogy a szabidat ki tudd venni a fizu nélküli szabidat meg kell szüntetni. Ehhez kell a kérelem.

Pontosan mikorra vagy kiírva (vagyis a császárra, amikor ténylegesen megszületik a baba)? Mert ahogy én számolgatom a szabijaid meg a 28 nappal előbb kezdett tgyás már a március 20-szal sem férne bele együtt. A papírt mikor adtad be pontosan?

2014. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltunk a tb-nél meg a nav-nál de mivel a cég kifizetőhely így nem nyújtottak segítséget a cég meg semmit sem tudott nekem mondani 5 héttel ezelőtt.

Ma megküldték emailban a kitöltendő papírokat....ezt sikerült elérni de úgy néz ki figyelmen kívül hagyták azt hogy én mit szeretnék hogy szülés kiírt idő pontja előtt elmenni szülési szabira ugyan is ez állt a válaszban hogy április 7.-től szabin vagyok ami azt jelenti hogy május 26.-ra vagyok kiírva és addig tart a 37 nap magyarul ha megszületik onnan megyek szülési szabira tgyás-ra.De úgy van ahogy írtad hogy március 20 körül kellett volna szabira mennem.Május 12-13.-án lesz a császár így csak nem tudom kivenni a 37 nap szabit csak olyan 27-et de ezt már nm lehet vissza csinálni illetve időm sincs sajnos hogy utána járjak mindennek hogy tényleg jól járnék e így:(

2014. ápr. 4. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!