Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 hónapos magzatra is igényelh...

3 hónapos magzatra is igényelheti a párom az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy ha betöltöttem a terhesség 90 napját akkor a párom igényelhet adókedvezményt a munkahelyén. Ez igaz? Viszont nem vagyunk házasok csak élettársak vagyunk.
2014. ápr. 17. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
igaz, csak kell kérni a dokitól egy papírt hogy betöltötted a 90. napot. Azt nem tudom hogy házasság kell e hozzá. Szerintem elég egy apasági nyilatkozat. Kérdezze meg a könyvelőjüket
2014. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok házasok, akkor csak te igényelheted előre vagy a párod, majd utólag az adóbevalláskor.
2014. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem igaz, ha egy lakcímen laktok, akkor a párod igényelheti a 90. naptól, ha az ő nevén lesz a kicsi. Mi is így kaptuk meg.
2014. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Hivatalosan csak a férj igényelheti. Az más dolog, hogy néhány munkahely szemet huny felette, de attól az még nem lesz törvényes.
2014. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szt csak a várandós nő, és a vele közös háztartásban élő férje, és a várandósság alatt megosztani sem lehet.
2014. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, igen, természetesen az anya is igényelheti.
2014. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eléggé megoszlanak a vàlaszok. Ha egy lakcímen vagyunk de nem vagyunk házasok és az ő nevén lesz a pici akkor igényelheti vagy nem? Azt tudom, hogy kell hozzá apasági nyilatkozat is, de ha most csináltatjuk meg akkor a szüléshez másik kell, hogy az ő nevére kerüljön, mert azt is hallottam, hogy a kórházban meg nem fogadják el.a 3 hónapnál régebbi apaságit
2014. ápr. 17. 12:33
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen lehet igényelni magzati kedvezményt is. Mi is pár hete igényeltük. Az viszont kikötés volt, hogy élettársi viszonyban nem igényelhetjük, csak akkor ha össze vagyunk házasodva. Ettől függetlenül még utána kérdezhettek, mert lehet akár eltérő munkahelyek között is. A nőgyógyásszal aláíratsz egy papírt, amit a védőnőd ad, hogy betöltötted a terhesség 90. napját és kértek a munkahelyen családi adókedvezmény igényléséről egy nyomtatványt. 100 ezer Ft alatti keresetnél havi 10000 Ft, ha több a fizetése, akkor lehet több is az értéke.
2014. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

azért eltérőek a válaszok, mert mindenki a hasára csap és ír valamit. A törvényt ismerők meg általában le vannak pontozva, és belefáradtak, hogy hadakozzanak a hozzá nem értőkkel.


Szívesen bemásolom a törvényt is, de semeddig sem tart megkeresni a google-ban. Szja-tv, családi kedvezmény.

2014. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

szerintem mindenképpen kérdezze meg a könyvelőtől, mert ez épp olyan, mint a 3 hónapnál nem régebbi nyilatkozat esete :) abból sem mindenhol kell 3 hónapnál régebbi, a Váci kórházban pl. elfogadják bármilyen régi is...

tehát munkahelye válogatja

2014. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!