Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013. januárja óta GYED-en...

Emarcsi kérdése:

2013. januárja óta GYED-en vagyok.2015 jan-tól Gyesen leszek. A másik babával mennyi Tgyás-t és Gyed-et kapok? Befolyásolja, hogy mennyi napot töltök a szülésig Gyesen? Egyáltalán mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Arra figyelj, hogy még a Gyedbe szülessen a tesó, mert ha a Gyeses időszakba születik, akkor elbuktad a Tgyás-t, és a Gyedet is a másik tesóval. Sajnos ez van, mi is így időzítettük a Tesót. Egyszóval ha Gyesbe szülsz, csak Gyest kaphatsz.
2014. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj nehogy az elsőre hallgass. Ez abszolút nincs így. Egy nagyon fontos dolog azért van, hogy végig legyen munkaviszonyod!!!

Én pl gyesbe szülök, nagy januárban volt 2, kicsi most szeptemberben születik, a lényeg, hogy majd hány napot fogsz gyesen tölteni (mert nem mindegy, hogy majd a szerződés szerinti béred vagy a minimálbér lesz az osztóalap). Alapban itt is az a jó, ha 180 napot nem haladja meg a gyes, de ezzel aztán megint lehet játszani, mert mint látod nekem meghaladja, mégis jó tgyás, gyed alapom lesz ( a szerződés szerinti béremhez viszonyítva), mivel megszakítottam a fizu nélküli szabimat kivettem pár nap szabit és a gyes mellett táppénzen is vagyok.

2014. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Kedves második! Irok privit!!
2014. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
második válaszoló: engem is érdekelnének a részletek, esetleg itt is megosztanád? A munkahely simán belement, hogy megszakítsd a fizetés nélküli szabidat és szabira menj? Hogyan megy ez?
2014. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát arra kell figyelni, hogy a gyesen töltött idő ne haladja meg a 180 napot? A Gyed számításnál mennyiben számít, hogy esetleg a Tgyás 168 napja átnyúlik egy évvégi szülésnél a következő évbe? Sajnos az elsővel is nehezen maradtam terhes.
2014. máj. 7. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. A munkáltatónak nincs mérlegelési joga, ha meg akarod szüntetni a fizu nélküli szabit, a lényeg, hogy min. 30 nappal előbb be kell jelenteni, és persze azt is hogy terhes vagy, mert akkor védve vagy nem rúghat ki. És mikor elkezded a szabit tölteni (legalább 1 napot) utána lehet táppénzre jönni.

Kérdező, mint írtam nem olyan fontos a 180 nap, csak akkor lényegesebb, ha nem akarod megszakítani a fizu nélküli szabidat. Mint írtam nekem is szeptemberi lesz a babám, tehát a gyed jövő évre esik és ilyenkor is él a kedvezményszabály, tehát mindig megnézik az alapokat és amelyik a magasabb azt kapod. Hogy te esetedben mi lenne ideális, ezt csak ugye pontos adatokkal lehetne tudni.

2014. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es, annak ellenére, hogy a munkáltatónak egyébként ilyenkor nincs mérlegelési joga (vagyis el kell fogadnia, ha benyújtod a kérelmet) én azért előtte beszéltem a nagyfőnökömmel (még a közvetlen felettesem előtt), hogy most ez a helyzet, és így szeretném csinálni (e-mailben leírtam neki, hogy most itt tartok a terhességgel, ekkor szülnék, az előző terhességnél eddig tudtam dolgozni, max jó esetben meddig dolgozhatnék - ez nekem kb 1 hónap lett volna - ha minden rendben van is, de valószínűleg nem fogok tudni addig dolgozni - ez a baba nehezen akart megmaradni. Mivel előtte is normálisan viszonyultak hozzám, pl a táppénzig kaphattam a plusz pénzemet ami azért a szerződés szerinti béren felül nagyot dobott az ellátáson, ezért gondoltam, hogy nem csak kész tények elé állítom őket, főleg hogy jelenleg is helyettesem van és nem akartam azt, hogy akkor annak azt mondják, hogy na eddig alkalmazzák, majd utána meg mondom, hogy bocs inkább tp-re megyek és gyorsan vegyenek már oda valakit.
2014. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!