Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A TGYÁS-jogosultsághoz szükség...

A TGYÁS-jogosultsághoz szükséges 365 napi biztosítási időbe mi tartozik bele?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, mert nem vagyok tisztában vele, hogy hogyan kell értelmezni a jogosultságot.

2012 októberével megszűnt a munkaviszonyom. Ekkor elmentem munkanélküli segélyre, és mivel a 2012 decemberi szülésemet megelőzően megfelelő idejű biztosítással rendelkeztem, kaptam TGYÁS-t, és jelenleg GYED-et is. Időközben kiderült, hogy úton van a kistesó. Azt szeretném megkérdezni, hogy a TGYÁS, illetve a GYED folyósításának ideje csak abban az esetben számított-e volna bele a második baba után kapható támogatások jogosultsági idejébe, ha nem szűnt volna meg a munkaviszonyom, vagy ezt munkaviszony megszűnése esetén is figyelembe veszik?

Az alábbi mondat miatt bizonytalanodtam el:


A jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe beleszámít:

. a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély,

gyermekgondozási díj folyósításának ideje


2014. máj. 13. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem passzív gyeden vagy, tehát nincs munkaviszonyod.

Akkor nem is vagy jogosult tgyásra, és gyedre, csak ha a szülés pillanatában van munkahelyed, vagy álláskeresésin vagy (mint az első babánál).

Sajnálom, de így csak gyest fogsz kapni.

2014. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A passzív gyed ideje nem számít bele a 365 biztosított napba! Ilyen esetben újból meg kell szerezni a 365 biztosított napot! Ha ez nincs meg a szülést megelőző 2 évben, akkor nem jár tgyás és gyed sem.

Nem írtad, mikor szülsz, de mivel 2012 decembere óta passzív tgyáson és passzív gyeden vagy, valószínű, nem leszel jogosult most csak gyesre. A munkanélküli ideje és az, az előtti idő, mikor dolgoztál viszont beleszámít, ha belefér a szülést megelőző 2 évbe!

2014. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 14. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!