Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a családi adókedvezmény...

Mi a családi adókedvezmény igénylésének menete?

Figyelt kérdés

Előre is nagyon megköszönöm ha valaki tud segíteni.

A párom 28 éves stabil munkahellyel rendelkezik. Én 20 éves vagyok, most érettségiztem esti iskolában. 4 hónapos terhes vagyok most. Szeretném megkérdezni hogy ha a párom szeretné igényelni az adókedvezményt akkor annak mi a menete? Nem vagyunk még házasok csak jegyesek és szeptemberben költözünk össze. Kitől kell kérnünk papírt és hova kell leadnunk?


Nagyon köszönöm előre is!


2014. máj. 21. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok házasok akkor csak te igényelheted terhesség alatt. Ha megszünt ül, utána tudja csak a párod igényelni. A jövő évi adóbevallásban tudja terhesség alattit visszaigényelni
2014. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok házasok akkor csak te igényelheted terhesség alatt. de mivel nincs munkahelyed nem adózol ezért nincs miből visszaigényelni. Ha megszültél, utána tudja csak a párod igényelni. A jövő évi adóbevallásban tudja terhesség alattit visszaigényelni
2014. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem vagyunk házasok es a parom igényli, a kutya nem kért házassági anyakönyvi kivonatot. Igaz a munkahely TB kifizetőhely, lehet h más a helyzet ha a hivatalban kéritek.Orvos ad igazolast rola.
2014. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy jön majd valaki akire nem vonatkozik a törvény :-D
2014. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3as voltam es bizony utaltak a sok sok penzt. :-). En se hittem el addig mig a szamlankon nem volt. En ket gyerek utan parom a 3.magzat utan.
2014. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A párod a törvény szerint, csak a baba születése után kérheti, majd jövőre adóbevallásban a terhesség alattit.

Bizony vannak olyan munkahelyek, ahol a kedves bérszámfejtők nem ismerik a törvényeket, csak akkor van bibi, mikor NAV ellenőrzőst kapnak. Én a helyetekben nem kockáztatnék, mivel a törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól!! Megkapjátok azt a pénz ugyanúgy, csak később!

"A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult:


a) az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, kivéve azt a magánszemélyt, aki a családi pótlékot


aa) gyermekotthon vezetőjeként a gyermekotthonban nevelt gyermekre (személyre) tekintettel,


ab) szociális intézmény vezetőjeként a szociális intézményben elhelyezett gyermekre (személyre) tekintettel,


ac) javítóintézet igazgatójaként, illetve büntetés-végrehajtási intézet parancsnokaként a javítóintézetben nevelt vagy büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermekre (személyre) tekintettel,


kapja;


b) a várandós nő és a vele közös háztartásban élő HÁZASTÁRSA;

c) a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

d) a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély"

Forrás: [link]

2014. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!