Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lehetek jogosult a GYED-re?

Hogy lehetek jogosult a GYED-re?

Figyelt kérdés
Még csak pár hetes terhes vagyok,de 2013 dec.végén megszűnt a 9,5 éves munkaviszonyom.most csak szoc. ellátást kapok.Szeptembertől lett volna munkám,de szerintem a terhesség miatt az sem lesz már.Nem mostanra terveztük a babát,de így alakult.Ha fizetném magam után a járulékokat,akkor jogosult lennék a gyedre?És mennyit kéne fizetnem?Vagy ha egy vállalkozó bejelentene,persze csak papíron lenne munkám,úgy,hogy nekem kell fizetnem magam után,az mennyi lenne?akkor jogosult lennék rá?Nem igazán értem ezeket a dolgokat.Nekem így meglenne a 365 biztosított napom a szülés idejéig.Hallottam,hogy az apukák is igényelhetik a gyedet,ez igaz?páromnak van bejelentett munkája,de a szülés várható időpontjáig 1-2 hét hiányozna neki.2014 febr.20-tól van bejelentve,én meg 2015 febr.7-re vagyok kiírva.Mit javasoltok?Mit tudok csinálni,hogy kapjak majd gyedet,ugyan is van már 2 kisfiúnk,és szeretném ezt a babát is,abban bízva,hogy kislány lesz,bár az időzítés nem a legjobb,sőt!
2014. jún. 1. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Ha bejelentetnének kapnál, de nincs az az elmebetg aki bejelnt egy terhes nőt, és ezzel magára ránt egy NAV ellenőrzést. Párod nem kaphat így gyedet. Fizetni mindenképpen kell magadután a tb-t, ha már nem kapsz szoc ellátást.
2014. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm ugyanebben a helyzetben volt. Ő saját maga váltott ki vállalkozói igazolványt, és fizette maga után a járulékokat. A minimum, ami után ilyenkor fizetned kell, a minimálbér, de természetesen bejelentheted magad nagyobb összegre is. Persze ez csak akkor éri meg, ha a párodnak magas a fizetése, és van miből fizetni.
2014. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vállalkozós jó ötlet. Esetleg ha van ismerősöd, aki vállalatot vezet, az bejelenthet, ha fizeted a járulékokat. Mondjuk ha a héten bejelent, akkor egy ellenőrzésnél simán mondhatod, hogy még nem is tudtál a terhességről. Mármint ellenőrzésnél a krapeknak,és be van védve a vállalkozó, nem tudják megbüntetni.


Amúgy ezt nagy hibának tartom a rendszerben, itt vagy te is, majd' 10 évet dolgoztál, erre most nem kapsz gyedet...

2014. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nagy hiba, hogy valaki több évet ledolgoz, majd mikor terhes lesz, pont nincs munkája. A tgysához és gyedhez a szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 biztosított napnak és a szüléskor is biztosítottnak kell lenni.

Párodnak ha nem lesz meg a 365 nap, akkor nem mehet gyedre, de ha pár nap hiányzik, akkor lehet méltányossági gyedet kérni, bár nem tudom, hogy apának ilyet lehet-e, illetve mindenképp utána kell járni, hogy abban az esetben mikor mehet apa gyedre, ha az anya nem jogosult tgyásra, mivel az apák általában a tgyás idejének lejárta után mehetnek gyedre, vagyis a gyerek kb. 6 hónapos korában. Ugyanakkor, ha a párod menne gyedre, akkor a gyerek 1 éves koráig nem dolgozhat gyed mellett. Te dolgoznál? Mert ha te is otthon leszel, hogy a babát ellásd és a párod is,mert ugye gyeden van és még nem dolgozhat, mert a gyerek nincs 1 éves, akkor csak a gyed és a családi az egyetlen jövedelem, ami szerintem kevesebb lenne, mint ha te gyesre mennél, a párod dolgozna, kapná a fizetést és a családi.

Ha szeptembertől dolgozhatsz és még tudsz is, akkor mindenképp vállald el.

Ismerős vállalkozó bejelenthet, de azt tudjad, hogy törvényellenes, ha kiderül te is és az ismerősöd is megüti a bokáját nagyon. A NAV rendszeresen ellenőrzi egyébként a fura bejelentgetéseket.

Minimálbér után a járulék havonta kb. 65-70 ezer Ft. Menne?

2014. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!