Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Belekavarodtam, hogy is van ez?

Belekavarodtam, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Januárban töltötte kisfiam az 1 évet,gyesen vagyok itthon vele! Az lenne a kérdésem,hogy most a férjem megigényelheti-e a gyedet? Mennyi bejelentett munkaviszony szükséges hozzá? Illetve mi ennek a menete? Nekem le kell mondani a gyest,ő azután igényli a gyedet gondolom..de nekem utána el kell mennem munkanélkülire vagy valami? Előre is köszönöm a segítséget!
2014. jún. 10. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van folyamatos 365 nap munkaviszonya és jelenleg is munkahelye akkor te lemondod a gyest ő meg igényli a gyedet. Neked nem kell sehova sem lejelentkezni, de célszerű ahhoz, hogy a tbd továbbra is meg legyen.
2014. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, apa elmehet gyedre, ha te gyesen vagy és megvan 365 biztosított napja és az igényléskor is dolgozik. De, a gyed az igényléstől számítva a 61. napon jár az apának, ha dolgozik is mellette. Vagyis, ha dolgozik, akkor kb. 2 hónap után kap gyedet munka mellett vagy elmegy 2 hónap fizetetlen szabira és akkor rögtön kapja a gyedet, de gondolom az első anyagilag jobb választás, mert abban a 2 hónapban te már nem kapsz gyest csak családit.

Ha jogosult vagy álláskeresési támogatásra, akkor menj munkanélkülire, addig is van tb-d, illetve a gyes lemondása után még 42 vagy 45 napig van TB-d. Ha nem vagy jogosult álláskeresésire, próbálj aktív korúak ellátását igényelni vagy azt, hogy az önkormányzat fizesse a TB-t helyetted. Ha ez megvalósul elküldhetnek közmunkára is. Unokaöcsémnek is az önkormányzat fizette a TB-t és el is küldték közmunkára. Vagy, ha egyik sem, neked kell havi kb. 6600 Ft TB-t fizetni, ezt a NAV-nál tudod elintézni.

Vagy, ha nem leszel biztosítva, akkor ki kell fizetned majd az orvosi ellátásokat.

2014. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!