July1313 kérdése:

Hol kezdjem az anyasági támogatásokért a papírok intézését?

Figyelt kérdés

Biztos többször is megkérdezték már de belekavarodtam a keresésbe.26 hetes terhes vagyok,több mint két éve van bejelentett munkám,főnökömmel úgy egyeztünk meg hogy,addig dolgozok amíg én úgy érzem hogy bírom.A 91.nap után járó támogatást már kapom,de fogalmam sincs hol és mikor kezdjem el intézni a GYES,GYED és TGYÁS igényléseket.Szülés előtt vagy szülés után?A táppénz hogy működik?Tudom,hogy az OEP és az Államkincstár oldaláról kell nyomtatványokat letölteni,de ott is teljesen elvesztem.Hálás lennék a linkekért is :$

Végül annyit kérdeznék még,hogy a szülés évében számolják ki a jövedelmemből a támogatás összegét vagy a szülést megelőző évnen?Mindkettőt hallottam már,de senki nem tud konkrétan semmit :(


2014. jún. 24. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha bírod, akkor dolgozz "végig", ne menj táppénzre.

Kiírt időpont előtt 28 nappal megkezdheted a Tgyást (szülési szabadság), ezt a főnököd intézi majd, csak egy orvosi papírt kell vinned neki.

2014. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!