Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igényelhetek a baba születése...

Igényelhetek a baba születése után bármilyen ellátást? A TB-t magamnak kell fizetnem majd?

Figyelt kérdés

Szeptemberre várjuk férjemmel az első gyermekünket. Eddig én diák voltam ( ebben a félévben aktív,előtte passzív félévvel ) + műv.tevékenységet végeztem ezért számlaképes magánszemély vagyok ( minimál jövedelmem volt ebből ).

Sajnos bejelentett munkám sosem volt,csak diákszövetkezeten keresztül dolgoztam 4-5 évig és önkénteskedtem. A diplomámhoz az államvizsga és a nyelvvizsga majd még kell. A baba megszületése után kapok majd valami segélyt ? A diákmeló után adóztam rendesen szóval elvileg járhatna.

Elvileg a napokban letelt a tanulói jogviszonyom. Mi a helyzet ilyenkor ? Az iskola gondolom nem állja tovább a TB-met. Ezentúl magamnak kell fizetnem ? Ez hogy működik ? Kinél kell jelenteni ?



2014. jún. 30. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A tanulói jogviszony megszünésétől a szülés napjáig neked kell fizened magad után a TB-t, ez havi 6600ft. A szülés napjától már az állam átvállalja a Tb-t. A gyes fog neked járni (nettó 25650ft)havonta, és a családi pótlék (12200ft). Szülés után jár még az 1x-i anyasági támogatás. Ez egy egyszeri összeg, 64125ft. És jár még az adókedvezmény (havi 10e ft), ha a párodnak van bejelentett munkája. Ezt a munkahelyén tudja igényelni.
2014. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tanulói jogviszony megszűnése után 45 napig nem kell fizetnie a tb-t, nem?
2014. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Ennek a TB-nek akkor utánajárok.
2014. júl. 1. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!