Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen jogaim vannak? Terhesál...

Wikeee92 kérdése:

Milyen jogaim vannak? Terhesállományba vagyok, és nem tudom a jogaimat! átverhetnek?

Figyelt kérdés
Én márciustól vagyok veszélyeztetett terhesség miatt terhesállományba! És a főnököm könyvelője erősködik hogy mielött megszülök irassam át 28 nappal elöre a papírokat hogy nekik is jó legyen meg nekem is és nem értem hogy mit akar! Mondta a szaknevét de nem emlékszem,lehet károm belőle ha belemegyek?

2014. júl. 2. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom azt akarják, hogy szülés előtt 28 nappal kezd igénybe venni a TGYÁS-t, és ne legyél betegállományban.

Ne menj bele, anyagilag jobban jársz úgy, hogy a szülésig táppénzen leszel, és a szülés után kezdet a TGYÁS-t (168 napig kapod, a nettó fizud 70%-a, ha ez lejár, akkor jön a GYED a gyerek 2 éves koráig, de az maximálva van)

Itt van egy jó kis összefoglaló a családtámogatási ellátásokról:


[link]

2014. júl. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is tgyást akarnak, egyébként nem biztos, hogy rosszul jársz vele, de ha ennyire nem vagy képben nem hiszem, hogy ki tudod számolni...a különbség egyébként minimális, egy havi táppénz és gyed különbsége csak. Én előbb kezdtem tgyást, mert nem akartam táppénzre menni, pont azért, hogy a munkáltatóm ne járjon rosszul, mert nagyon rugalmasan és megértően viselkedett egész terhesség alatt, ezért is tudtam a tgyásig dolgozni. Ha szeretnél jó viszonyt velük és ide mennél vissza dolgozni, ennyit nyugodtan megtehetsz nekik.
2014. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a TGYÁS-ról beszélnek. Számoljátok ki, melyik éri meg jobban. Nekem mindkét gyerekemnél a GYED volt a magasabb összeg (pedagógusként sosem kerestem sokat), így én nem a táppénzt választottam.
2014. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igaza van a 2. hozzászólónak, ha normálisak veled és várnak vissza, akkor megteheted, velem a terhesség bejelentésének pillanatában közölték, hogy nem fognak visszavenni, ezért nekem eszembe se jutott korrektnek lenni egy pillanatig se.
2014. júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jóba velük sőt az utóbbi idöbr már a leveleimre se válaszól a fönököm és ezért is vagyok ilyen bizonytalan velük szembe!! Hátt akkor én nem hiszem hogy jót akarok nekik!! Köszönöm a válaszokat! Nagy ssegítség!! Még ha esetleg ebbe is tudnának segíteni miszerint ma kaptam egy levelet az egészségbiztosítási pénztártól hogy adjak le egy igazolványt a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásról valamint a nappali tagozatos tanulói jogviszonyról!! Ezeket hol tudom beszerezni?
2014. júl. 2. 07:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a bruttó béred? Lehet, hogy nemcsak nekik lenne az jó, hanem neked is, ne szúrj ki magaddal!
2014. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
118e-ft
2014. júl. 2. 09:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha előbb kezded a tgyást, de kb 10000 ft nagyságrendű a különbség. Ugye a táppénz az átlagfizu 60%-a, gyed meg 70%-a, mindkettő maximálva van, de ez nálad nem játszik. A pontos összegért kalkuláld ki netes kalkulátorokkal, google a barátod!
2014. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a tavalyi béred is ennyi volt, akkor jobban jársz, ha úgy teszed, ahogy a munkahely javasolja, tehát vedd igénybe 28 nappal hamarabb a TGYÁS-t.
2014. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tavalyi évben kevesebb volt a fizum!! Csak akkor akarok belemenni ha ez nekik télleg nem jó mert nem érdemlik meg, de megcsinálom azt a kalkulátor!! Köszönöm!
2014. júl. 3. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!