Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Még jelenleg gyeden vagyok szeptemberig,utána gyes.Szeretnénk kis tesót,rá hogy számolnak?Kapok rá is gyedet?És azt az előző gyesből számolják?Folyamatos munkaviszonyom van/volt már 8 éve,amíg el nem jöttem gyedre.Munkáltatóm kifizető hely.Nem értek az ilyenekhez!
2014. júl. 11. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg is van élő munkaviszonyod ugye? Akkor igen újra jár minden. Ha 180 napnál többet vagy gyese-en akkor minimálbér ha kevesebbet akkor ugyan az a béred lesz ezek alapja.

Ez kijátszható ha terhes leszel, kiveszed a szabit majd eljössz táppénzre gyes is jár ezek mellett plusz bérred lesz az alap is.

2014. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia!Igen van élő munkaviszonyom,a 180 nap az munkanap vagy a szombat vasárnap is bele számít?Már készítjük egy ideje a tesót csak nem akar jönni ezért is érdeklődőm mi hogy is van! :)Én is táppénzre tervezek majd menni,a szabit érdemes ilyenkor kivenni?Mert úgy gondoltam hogy akkor ha meg van a 2 gyerek és úgy megyek vissza dolgozni.Azt esetleg nem tudod hogy ha terhes leszek és táppénzre megyek akkor is kaphatom az elsőre a gyest?Kicsit hosszú lettem,bocsi!Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2014. júl. 11. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel ki a felgyűlt szabiból akkor nem fog járni együtt a tp és a gyes. Egyébként fontos, hogy mikorra fog jönni a baba, illetve lehet "játszani" a szabi kivétellel is és lehet még jobban jársz mint az elsőnél. De ehhez pontos adatokra van szükség! Ha a szüléskor is meglesz a munkahelyed ugyanúgy lesz tgyás, gyed, gyes a kicsire, csak nem mindegy, hogy mi lesz az alapja.
2014. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!Ennyi mindenre oda figyelni!De nem akarok rosszul járni! :) Szép napot!
2014. júl. 13. 13:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!